Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kölcsey Ferenc volt a legjobb...

Kölcsey Ferenc volt a legjobb költő? Miért kötelező az irodalom tantárgy?

Figyelt kérdés

2013. dec. 20. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki/mi a "legjobb", relatív.

Miért kötelező? Hogy egy minimális műveltségre szert tegyél. Az általános iskolás-középiskolás irodalomórákon semmi rendkívülit nem tanítanak, csak azt, ami részét képezi az alap tájékozottságnak. Akit érdekel az irodalom, az ennyivel úgysem éri be, esetleg a későbbieket tekintve ilyen irányban indul el, a többiek pedig valahogy átvészelik azt a heti pár órát.

2013. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én műszaki szakközépbe jártam, abban az időben nagyon "kocka" voltam, csak képletek, diagramok, gépek, motorok érdekeltek, rühelltem az irodalom órákat, csak púp volt a hátamon. Felnőttként jöttem rá, hogy micsoda élvezet, szórakozás olvasni, könyvtárba járok, gyűjtöm a könyveket. Rosszul tanítják, az a baj, nem szerettetik meg a gyerekekkel az irodalmat. A történelem oktatásról kb. ugyanez a véleményem.
2013. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sándorjános ***** válasza:
Szerintem az is hasonló gond, hogy meg AKARJÁK szerettetni. Inkább elméletben kéne a gyerekek befogadóképességét növelni, mintsem magoltatni velük. Ha megértik, hogy miért érdemes olvasni, akkor maguk vágynak majd rá, és akkor a tanároknak már nyert ügyük van. Nem magoltatni kell meg eröltetni, mert attól csak a kedve megy el. Inkább olvassanak érdekes és hangulatos dolgokat, mondjanak verseket, mintsem dobják eléjük Petőfi életrajzát és két versét aztán közöljék, hogy "Jövő héten dolgozat Petőfi életrajzából, aztán pedig felmondjátok A tintásüveg címü versét. Azon túl először tudni kell az esztétikát, mielőtt megtanítjuk mi a jó és mi értéktelen alkotás (különben elszaporodnak a fűzfapoéták).
2013. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balois válasza:
amíg ilyet kérdezel, addig egészen biztos hogy szükséged van rá, hogy tanuld. és ezt a legcsekélyebb mértékben sem bántásnak szánom.
2013. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!