Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan személy, aki...

Van itt olyan személy, aki szívesen beszélgetne velem a művészetekről és adna kis felvilágosítást?

Figyelt kérdés

Magamról annyit, h eddig tanulás, sport, munka tette ki az életem, de most már sikerült oda eljutnom, h a tanulás kiesik, a sportot visszavettem, szal csak a munka marad így amellett ráérek most már foglalkozni ezzel a témával, de úgy érzem eléggé le vagyok maradva.

Szeretnék én is alkotni, de egyelőre azt szeretném, ha valaki lefektetné a "játékszabályokat"

Tehát például, h mit is nevezünk egyáltalán művészetnek, fejlődik e a művészet vagy tart e valahová?

Ha igen milyen irányba???

Kössz előre is, ha valakinek lenne kedve beszélgetni a közeljövőben!



2014. jan. 13. 21:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nagyon sok olyan kérdést tettél fel, amire igazából nincsen válasz. Hogy mi a művészet? Erre senki sem tud felelni. De jó tegyük fel hogy valamilyen szinten körül lehet írni. Nekem az egyik tanárom mondta azt, hogy a műalkotást az választja el a többi tárgytól, hogy az alkotó hozta létre elejétől a végéig. Egy olyan tárgy vagy bármi, ami elgondolkodtat embereket. Pl. egy szék, amit egy fafaragó csinál ugyanúgy művészet. A művészet addig tart valamerre, amíg van akár egy ember is akit elgondolkodtat. Mi lehet ez? Mit jelképezhet? Ebben rejlik a művészet. Egy másik tanárom azt mondta, mikor kérdeztük, hogy ő miben alkot, hogy ő fontosabbnak tartja, hogy legyen egy értelmes és fontos gondolata, amit valamilyen formában át akar adni a világnak. Ha megvan a gondolat, akkor majd megtanul egy művészeti ágat, vagy valamit, hogy miben fejezze ki. Ez annyira sokrétű, hogy le sem lehet írni. Egyébként tágabb értelemben a sport is lehet művészet, ha van valamilyen életfilózófia mögötte... Te miben akarsz alkotni?
2014. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lásd az első hozászólást :)


- Szerintem a művészet alapvetően absztrakció, ami igyekszik valamit a lehető legteljesebben kifejezni.

- Hogy fejlődik-e? Formáját tekintve igen, tartalmilag szerintem nem tud.


Golding egyik regényében a festő (vagy költő?) főhős szerette volna elmondani szerlmének, hogy mit érez. Este nekiállt festeni, de újra és újra átdolgozta üzenetét, hogy minél pontosabban kifejezze érzelmeit. Ezáltal egy éjszaka alatt tudtán kívül végighaladt a művészettörténet állomásain.


Ha alkotni szeretnél, előbb fogalmazd meg, mit is akarsz létrehozni. Azt is meg kell találnod, hogyan tudod ezt a legjobban kifejezni, azaz milyen művészeti ághoz van érzéked. Aztán láss neki, és dolgozd át a műved ezerszer, amíg minden pontját tökéletesre nem csiszoltad. Majd sírhatsz, mert még így se leszel fele olyan jó sem, mint egy középszerű gimis gyerek, aki ösztönösen jobbat csinált :D

2014. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


En nem szemely, en gyors vagyok, de szivesen beszelgetek Veled a muveszetrol :D


Egyes es kettes valaszolo okos es intelligens valaszt adtak Neked. En csak kiegesziteni tudom, nem belekotni a valaszaikba.


A muveszet valoban nem "halad sehova", de ez nem azt jelenti, hogy "egy helyben topog". Hanem hogy sok fajta torekves technika gondolat stilus stb egyszerre van jelen. A muveszettortenet probal egyfajta fejlodesi vezerfonalat talalni a muv.-ben, de ez -nezetem szerint- teljesen onkenyes a muvtort reszerol.


Ha alkotasba fogol, aminek celja esztetikai (tehat nem karosszeriat hegesztesz ossze, mert bar az is alkotas, de szigoru szabalyokkal) akkor az elet egyik legszabadabb teruletet valasztottad jatekterednek -gratulalok! A szabalyai minimalisak, ne firkald a szomszed falat, ne gyujts fel koz- es maganepulteket stb. Szoval igazabol a stilusuknak, alkotoknak kepeknek sajat belso szabalyrendszere van. Legalabbi smaganmegitelesem szerint.


Lehet gondolatot elore kigondolni, es aztan szinekbe formakba stb oltoztetni, a festok 1/3-a alkot igy. Van, aki a latvanyhoz ragaszkodik, van, aki a hangulatabrazolasra torekszik stb. Tobb modszer letezik es mindnek megvan a maga letjogosultsaga.


Egy dolgot hadd javasoljak: ha maga az alkotas, mint folyamat es elfoglaltsag es idotoltes nem okoz oromet Neked, akkor ne eroltesd. Ha nem okoz boldogsagot (parhuzamosan az esetlegesen jelentkezo kinokkal egyidejuleg), akkor keress mas elfoglaltsagot.


Udv R.

2014. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Első vagyok és nagyon jókat írtak az utánam szólók. Most főleg az Utolsónak az utolsó mondatai fogtak meg, hogy igazából a művészt az teszi művésszé, hogy örömet lel az alkotásban és nem csak a végeredmény érdekli.
2014. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, teljesen pozitívak, hamarosan megfogalmazom a további mondanivalómat is!

2014. jan. 14. 15:41
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem is tudom,hogy inkább az öröm vagy a belső kényszer,az ami alkotásra bírja az igazi alkotót..
2014. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt annyira nem kell behatárolni.

Én például egy könyvet szeretnék írni, de úgy érzem, sőt tudom, h az, h egy történet összeállt a fejemben(hiába 3 könyvre való) nem azt jelenti, h akkor hátra lehet dőlni.

Egyrészt nem csak a történet van meg, hanem a mondanivaló is, írtam már vagy 40 ezer karaktert, de nem akarok amatőr hibákba beleesni.

Először csak ötleteim voltak, de nem foglalkoztam velük.

Aztán egy ismerősöm bátorítására, aki szerint nem szabad a gondolatokat magunkban tartani(nálam 100* tapasztaltabb, de ő más területen alkot) elkezdtem összefűzni ezeket aztán megvolt a sztori.

Aztán kis agyalás után meg volt, h mit állíthatnék a háttérbe, mint értéket.

Mert anélkül a szokásos B kategória maradt volna.

Bár így se tudom, h jobb e, de azért próbáltam ezen a területen is erősíteni.

Aztán itt ütköztem kérdésekbe, h vajon fogják e érteni az emberek?

H nem e fogják feldobni, h valahol már látták?

Hogy mit kellene tennem, h ha valaki elolvassa a könyvet akkor ne az jusson eszébe, h "Pfff hát h lehet ekkorát hibázni, ezt nem így, hanem úgy kellett volna, ezt egy kezdő is tudja, látszik, h soha nem foglalkozott a témával"

Aztán addig filóztam ezen, h végül ide jutottam, h talán ezt kellene letisztázni és akkor jobban átlátom a korlátaim.

2014. jan. 16. 06:56
 8/15 A kérdező kommentje:

Aztán, aztán, erről is le kellene szokni:)

De ezek könnyen orvosolható hibák.

2014. jan. 16. 06:57
 9/15 A kérdező kommentje:

Másrészt jó lenne egy egyedi stílust is felvenni, akár olyat, amit más már képvisel és passzol a könyv szelleméhez.

Úgy gondolom ez is sokat dobna az összhatáson!

2014. jan. 16. 08:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kedezo!


Gondolom, ez lesz az elso konyved. Nem akarsz elsore tul sokat tole/Magadtol? Sztem nem lehet/nem is erdemes ennyi minden elvarasnak megfelelni eloszorre. Hisz van olyan skill ami csak a gyakorlassal jon meg, nemde?


Ha gyakorlatot akasz szerezni meg az elso regenyed kiadasa elott, irj egy rakat novellat es biraltasd el azokkal, akinek az izleseben bizol.


Udv R.

2014. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!