Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez egy részlet, egy készülő...

Semko63 kérdése:

Ez egy részlet, egy készülő műből. A véleményetekre lennék kíváncsi. Szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
Kint irtózatos hóvihar kerekedett orkán erejű széllel párosulva. Évtizedek óta nem volt ilyen kemény tél Magyarországon. A havazás intenzitása elviselhetetlen volt. Bőrrel érintkezve olyan érzést keltett, mint ha apró kis homokszemcsék bújtak volna az emberek bőre alá. A fák ágai teljesen eljegesedtek az ónos eső miatt. Hatalmas ágak és nagyon öreg fák a jég martalékává váltak. A Szederjes családnak volt miért aggódnia ezekben a nehéz időkben. Pénzük nem volt, munkát nem igazán kaptak a környéken, pedig nagy szükségük lett volna rá. Főleg így, hogy közeledett a kis jövevény. Közelebb volt a születés pillanata, mint azt gondolták.1890. február 11-én egy nagyon hideg reggelen bekövetkezett az, amitől a tél beállta óta féltek. Annánál jelentkeztek az első fájdalmak, amit semmi mással nem lehetett összetéveszteni. Testalkata a terhessége alatt teljesen megváltozott. Előtte karcsú, sovány, szép formás alakja mostanra átalakult. Eredeti testtömegének majdnem dupláját magára szedte. Ezt ő persze egy cseppet sem bánta. Mikor teljesen egyedül tartózkodott a házban énekelve és szép szavakkal szólt még a méhében tartózkodó gyermekéhez, akit már most is a világon mindennél jobban szeretett. Anna fájdalmai szinte az elviselhetetlenség határát súrolták. Az erős havazás és az erős szél miatt a bábának nem tudtak szólni, mivel a hozzá vezető utat a hó teljesen járhatatlanná tette. Anna teljesen a férjére volt utalva. István nem igazán tudta, hogy ilyen helyzetben mit kell tenni. Csak az alap dolgokkal volt tisztában, amiket az idő múlásával megjegyzett magának. Gyorsan odakészített az ágy mellé az ilyenkor nélkülözhetetlen eszközöket.

2014. jan. 25. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megsérteni, de nekem egy kicsit száraz, az eleje egy meteorológiai feljegyzés, a közepén meg: "Eredeti testtömegének majdnem dupláját magára szedte" nem túl irodalmi. Talán csak egy kicsit át kellene szerkeszteni. Szerintem olvasd el egy olvasó szemével, nem az íróéval. Bár ez csak az én véleményem, tényleg nem sértésnek szántam.
2014. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem túl olvasmányos, és sok a tőmondat. Kicsit lehetne... gördülékenyebb, azzal egyetértek, hogy így túl száraz.
2014. jan. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem is túl száraz ez.
2014. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Engem kicsit megakaszt a túl sok pont, néhány mondatot talán egybe tudnál szedni. Ezen kívül leírhatnád, miről szól/fog szólni, mert így igazán nem tudom megmondani tetszik-e, vagy sem. Eddig mindenesetre szerintem nem rossz. Az külön tetszik, hogy itthon játszódik es nem mondjuk Amerikában. (ez énnálam plusz pont (-: )
2014. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem, kicsit furs volt, hogy mindent külö mondatba írsz. Megpróbálkozhatnál egy ilyennel: A havazás intenzitása elviselhetetlen volt, bőrrel érintkezve olyan érzést keltett, mintha apró kis homokszemcsék bújtak volna az ember bőre alá. Meg: a fák ágai teljesen eljegesedtek az ónoseső miatt, így nem meglepő, hogy a hatalmas ágak és az öreg fák, a jég martalékává váltak.

Amúgy nekem is kicsit száraz volt, és az eleje, tényleg olyan mintha Németh Lajos épp a januári időjárást ecsetelné. Bár, ez ne, hátráltasson. Ez csak az én véleményem:))

2014. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!