Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy nevezik, amikor egy...

Hogy nevezik, amikor egy alkotó egy korábbi alkotásra épít egy újat?

Figyelt kérdés

Nem ugrik be a kifejezés. A lényeg az, hogy pl. Tóth Krisztina írt több novellát, melyek Örkény egypercesek címét viselik, és történetükben is hasonlóak, csak mai környezetbe helyezve. De tudom, hogy Horatius verseket is "használtak fel" így (erre emlékszem gimnáziumból, biztosan volt más is). Nem a modernesítés a lényeg, inkább újraértelmezés, amolyan rájátszás. Mi ennek a pontos neve? (Sajnos nem tudom jobban körülírni.)


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. febr. 1. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Feldolgozás?
2014. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fanfiction, fanart :D
2014. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1es vagyok még a "származtatott mű" fogalma jut eszembe,de ezt inkább külföldön használják szerintem.

[link]

2014. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Parafrázis esetleg? Bár ez inkább a zenében jellemző.
2014. febr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azaz! Parafrázis, köszi! Közben megkérdeztem magyartanár édesapám, és megválaszolta! :)
2014. febr. 3. 21:27
 6/6 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszokat! :)
2014. febr. 3. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!