Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi értelme volt ennek a...

Mi értelme volt ennek a reklámnak?

Figyelt kérdés

Múltkor néztem a TV-ben egy retro reklámok műsort. Volt benne egy reklám ami a hurkaevést hirdette. Nem tüntetett fel semmilyen márkát vagy bármit, egyszerűen csak az volt a lényeg hogy egyél hurkát.


Ki csinálta ezt a reklámot és miért? Mi értelme van egy hirdetésnek ha nincs brand?



2014. febr. 10. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

"Mi értelme van egy hirdetésnek ha nincs brand?"


Tudod akkoriban még nem így működött! Brand mi?

A reklám az Állami Húsipari Vállalat termékeit hirdette. Nem igazán volt más, nem kellet gondolkodni, hogy melyiket vedd meg!

Bár mostanában se sok értelme van a reklámoknak, hiszen az emberek nagy része 5 perc múlva már nem emlékszik milyen "brand" hirdetését látták!

Szerencsére...

2014. febr. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Az állam húsipari cég hirdetett ezzel, azért mert már végre kapható volt hurka az állami bolthálózatban is.
2014. febr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Bocsánat, rosszul írtam: Állami Húsipari Tröszt.

Itt a reklám amit nehezményezel:

http://www.youtube.com/watch?v=vpX-48ZdwYU

Az elején és a végén is megjelenik a logó, kell ennél több?

:)

2014. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Így van ahogy az első válaszoló mondja. a videó elején és végén ott van az Á.H.T logó ami Állami Húsipari Trösztöt jelent.
2014. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)


Tisztában vagyok vele, hogy régen nem így működtek a dolgok. Csak fura, hogy olyan "szervezet" hirdeti a terméket aminek semmi konkurenciája nincs.

2014. febr. 10. 19:31
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

No mert anno nem igazán volt konkurencia semminek!

A boltokban nagyjából ugyanazt lehetett megvenni, az államilag meghirdetett árakon (Árhivatal). Ezért aztán azt se kellett tudnod, hogy mit hol vehetsz meg, mert ha volt mindenütt volt, ha nem volt sehol se volt.

A legtöbb üzletben nem kellett rendelni az árut, csak megjelent egy teherautó és hozta, hogy ezt el kell adni.

Persze ez a '70-es évek vége felé volt..

2014. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Harkonnen: nem nehezményezem a reklámot, csak nem igazán tudtam hova tenni, hogy egy olyan "cég" hirdet, akinek nincs ellenfele a piacon, a terméknek pedig nincs márkája.


'93-mas születésű vagyok, ezért nem nagyon találkoztam eddig ilyennel :) Köszi mégegyszer a válaszokat!

2014. febr. 10. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Dehogynem volt konkurenciája! A kolbász, a szalonna és a párizsi. De valakik részére a hurkát is el kellett adni, szóval reklámozták, hogy vegyék azt is az emberek.
2014. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
Volt olyan reklám is, hogy "Cipőt a cipőboltból".
2014. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: több ilyen is volt, de most hirtelen ez a hurkás jutott eszembe :) Meg volt tej reklám is.. Nem éltem még amikor ezek mentek és nagyon fura látni őket.
2014. febr. 10. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!