Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A realizmus egy eszme? Vagy...

A realizmus egy eszme? Vagy stílus? Vagy micsoda?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mind a 2, csak más értelemben:)
2014. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
a realizmus egy eszme, realista korstílus van
2014. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 29. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs realista korstílus... A barokk az utolsó korstílus. A realizmus egy stílusirányzat.
2014. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem! A romantika az utolsó nagy korstílus. Az igaz, hogy a realizmus egy stílusirányzat.
2014. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felfogásmód. Olyan felfogásmód, amely a valós, létező, bizonyított dolgokat veszi alapul, helyezi előtérbe. Minden eseményből a legvalószínűbbet preferálja, és ehhez mérten cselekszik. Az érzelmeket másodlagos szinten kezeli.
2014. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sceptikkel egyetértve, ha valaki e felfogásban él, cselekszik, az egyúttal egy mással nem összekeverhető stílust is képvisel. Ugyanakkor, ha e felfogás általános jegyeit próbáljuk összeszedni a célból, hogy meg tudjuk mondani, miben hasonlít és miben különbözik másfajta viselkedésektől, ez esetben már egy elvrendszerről, ha úgy tetszik, eszméről beszélünk.

A cselekvő ember tettei egyfelől őt magát is minősítik, másfelől meg lehet mondani, miben különbözik más emberektől. Attól függően, hogy mit vizsgálunk, milyen szinten, beszélhetünk csak úgy, egy ember cselekedeteiről, vizsgálhatjuk, van e megkülönböztető jegy, azaz stílus (sőt stílusok keveréke), és azok elemzése már filozófia, eszme. Vagyis a dologról való gondolkodás szintje és mélysége dönti el, eszme, stílus, vagy csak tett. Akár realizmus, akár más.

2014. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

realista


Olyan ember, aki a dolgokat olyannak tudja elfogadni, amilyenek azok a valóságban, és nem táplál róluk illúziókat.


Szerintem ez egy látásmód. Én realista ember vagyok, objektív szemmel nézem a dolgokat, és az embereket, nem hagyom, hogy az érzelmeim befolyásoljanak.

2014. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!