Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért olvassa valaki költők...

Miért olvassa valaki költők vagy írók homoszexualitásról írott műveit? Miért kíváncsiak rá? Lehet, hogy ők maguk is bizonytalanak a nemi identitásukban?

Figyelt kérdés
Semmi bajom azzal, ha valaki a saját neméhez vonzódik, de miért kell leírni, művet alkotni erről.
2014. máj. 3. 22:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

OFF: Amúgy a Japán-os válaszoló(k)nak, meleg férfiakról olvasnak gyakran a hetero nők, és ugyanez fordítva, persze attól még természetesen a saját nemük közötti kapcsolatokról is ugyanúgy olvashatnak, mindkét nem.

Például a yaoi mangákat legtöbbször nők írják, és a célközönség is a hetero nők, de a realisztikusabb vállfaját, a barát mondjuk meleg férfiak készítik szintén meleg férfiaknak, ha jól tudom. De persze itt is nyilván vannak női olvasók.

Egyébként angolul Wikin olvastam ilyen adatokat, hogy mit milyen arányban olvasnak szexuális irányultságuk szerint, mondjuk nem ilyen százalékos statisztikákkal.

2014. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Na, írok, hogy a kérdésedre is válaszoljon valaki. Én Oscar Wilde-tól olvastam a Teleny c. regényt. heteroszexuális vagyok.

Hogy miért olvastam el?

Mert: egy időben nagyon szerettem Oscar Wilde-ot, és el akartam olvasni MINDENT, amit írt. Ez is beletartozott a mindenbe.

Mert abban a korban, amikor a regényt megírta, ez nagyon bátor dolog volt, és kíváncsi voltam rá, mi számított botránykönyvnek a 19. sz.-ban. Ez ugyanolyan, mint amikor 70-es évekbeli rockot hallgatok, és nevetek, hogy akkoriban ez számított kemény rocknak, ma meg nem neveznénk annak.

Azért is olvastam el, mert én nem vagyok homoszexuális, és tájékozódni akartam a világ dolgairól. Lehet, hogy ez ilyen közhelyes szövegnek hangzik, de én tényleg szeretek olyasmit olvasni, ami tőlem távol áll. Akár itt is rákattintok olyan kérdésekre véletlenszerűen, amik alapvetően nem hozzám kötődnek. Nem feltétlenül írok rájuk választ, ha nem értek hozzá, mert annak nincs értelme. Vagy ugyanazért, amiért bölcsész létemre eljártam egy matematikus órájára egy másik tanszéken. Nem akarok burokban élni.

de jártam már úgy is, hogy elkezdtem olvasni egy remek regényt, és hirtelen az egyik részben (sorozat volt), lett benne egy meleg szereplő. De addigra már olvastam a dolgot. Így már többször jártam.

De például sorozatot is néztem, amiben vannak melegek, ilyen volt a Brother and Sisters (Testvérek) c. amcsi sorozat. Nem kizárólag róluk szól, hanem egy nagy családról, de volt benne ilyen is. Abban pl. az tetszett, hogy a szereplők nem voltak sztereotipikusak, és nagyon érdekes problémákat vetettek fel. Az átlag ember azt mondaná, hogy a melegeknek az okozhat gondot, hogy nem merik felvállalni a dolgot. A történet szereplői ezen már rég túl voltak, és így kiderült, milyen teljesen más jellegű problémáik lehetnek, amikre más nem gondolna, csak ők. Sokkal izgalmasabb volt, mintha azon szenvedtek volna, hogy lebuknak-e. Nagyon érdekes kérdéseket dobtak fel.


És a véleményem: a Teleny végül is nem tetszett. Úgy gondoltam, gagyi a vége, és nagyon el van dramatizálva. hát így jártam. De nem baj, hogy elolvastam, az ember néha jár úgy, hogy valamit nem szeret. A sorozat, amit mondtam, az viszont nagyon tetszett.

2014. okt. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!