Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mózes alakja mely festményeken...

Mózes alakja mely festményeken szobrokon stb jelenik meg?

Figyelt kérdés
Hittanra rnunk kell egy ilyen házidogát, és én csak egyedül a Mózes szoborrol tudok, tudnátok nekem ebben segíteni?

2014. máj. 5. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Michelangelo csinált egy Mózes-szobrot ami nagyon híres, és a Tízparancslat c. film Charlton Hestonnal.


De érdekelne mi lenne ha úgy adnál be egy dolit az órára, ha arról írnál, amit akkor dob ki a kereső ha beütöd "moses demotivator".


[link]

2014. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát beírtam én a keresőbe, de csak a szobrot dobta ki... több mint egy fél órán átkerestem, de semmit se tlaáltam...
2014. máj. 5. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


moses in art

kifejezésre keresve találtam rá.

2014. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sandro Botticelli ( [link]


Edwin Long - ( [link]


Sinai ikonkép Mózesről ( [link]


Bár nem tudom, hogy mennyire bír művészi értékekkel de Boris Vallejo-nak is van Mózes illusztrációja.


Rengeteg Mózes ábrázolás van , főleg ikonképek, aazt ajánlom ott keresgess, de a reneszánszok is bírták a Mózes ábrázolások megfestését.

2014. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!