Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szomorú családi idézet?

Szomorú családi idézet?

Figyelt kérdés
Grafikus vagyok, és éppen egy családi portrén dolgozom (2 pici gyerek, apuka, anyuka), amelyhez idézetet keresek. Az ő történetük nagyon szomorú, ugyanis 10 évig próbálkoztak baba ügyben, de végül az örökbefogadásnál maradtak, rá félévre jött a csoda, aki 5 hónapos korában született, hónapokig kórházban volt, miután hazaengedték az apuka szívrohamban meghalt. Ha esetleg tudtok ehhez szóló rövid idézetet,írjátok meg, mert mindenképp szeretném a rajzomba beékelni.
2014. máj. 15. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a legszomorúbbak, de szép, rövid, témába vágó solgok - szerintem:


"Az igazi szeretet egy egész életen át tart, az igazán erős szeretet pedig nemzedékeken is átívelhet."


"A család akkor hullik szét, ha azt a tagjai hagyják. Nincs olyan külső erő, még a halál sem, ami erre önmagában képes lenne."


"Az anyák és apák (...) egy életre nyomot hagynak bennünk, és nem számít, hogy egész életünkben voltak velünk, vagy csak egy napig."


"Mi pedig szerettük a szeretetet. Minden megnyilvánulását szerettük. De legfőképpen azt a szeretetet szerettük, amely velünk lakott."


"Nekem szüleim jelentették az egész világot. Csak most tudom, hogy mikor köztük jártam, milyen óriások között éltem."

2014. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az idézetet nem én találtam ki, hanem Hemingway: [link]


( Azt jelenti, ha nem értenéd, hogy: eladó babacipők, soha nem hordták )

2014. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Miért nem vidám történetet próbálsz vászonra vinni?

Talán a szomorú dolgokat könnyebb meg élénkíteni?

2014. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!