Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezt a történetet jol olvashattam?

Ezt a történetet jol olvashattam?

Figyelt kérdés

Eszembe jutotz egy történet, úgy emlékszem egy regényben vagy novellában volt, de fogalmam sincs...


Egy embert kihívnak kardpárbajra. Az illető nem tud vívni, mégis elfogadja a kihívást, mivel olvasta, hogy egyszer valaki, aki szintén nem tudott vívni, úgy nyert meg egy párbajt, hogy a kezdés pillanatában a kardot a feje felett megforgatva egyetlen csapással levágta ellenfele fejét (ennek a mozdulatnak a francia nevét is megadta, amire nem emlékszem...)


A történet emlékeim szerint a XIX. század környékén játszódhatott, egy elhagyott raktárépületben vagy hasonlóban került sor a párbajra. Leírta azt is, hogy ilyen párnázott ruhákat viselnek a párbajozók, hogy a párbajtőrrel ne okozzanak végzetes sebet (mintha azon is bukna el a tőhős, hogy azzal nem lehet igazából vágni...)


Viszont annyira nem tudom semmihez kötni, meg annyira zavaros, hogy az is felmerült bennem, hogy csak álmodtam az egészet. Ez csak azért volna fura, mert egy kukkot nem tudok franciául...


Szóval, valaki tudja honnét lehet a sztori?


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. máj. 25. 23:14
 1/1 A kérdező kommentje:
UI: a kérdés félálomban jutott eszembe, éjjel, telefonról írtam ki (féltem, hogy elfelejtem reggelre), kicsit sok benne az elgépelés, bocsánat érte!
2014. máj. 25. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!