Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen szépirodalmi műveket...

Milyen szépirodalmi műveket vagy pszichológiai akár filozófiai könyveket olvastatok, vagy filmet láttatok amelyek kitágították a horizontotokat vagy más színben láttátok utána a világot?

Figyelt kérdés
Továbbá egyetértetek-e azzal, miszerint egy film is vagy bármi írott nyelvű anyag megváltoztathatja az életünket?
2014. máj. 31. 20:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ez alatt azt is értem, hogy gyógyító erejük van, segít kiadni a feszültséget, feloldoz, terápiás hatása is van.
2014. máj. 31. 20:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek. Nekem az Amelie csodálatos élete volt ilyen meg A varázshegy is sokat mondott, de persze máshogy. Meg a Hair. A Mátrix is ilyen. Napfivér, holdnővér, pedig nem vagyok keresztény. Majd még írom, ha eszembe jut valami :)
2014. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sosem voltam drogos, sosem ittam, nem csavarogtam, hedonistának messze nem mondanám magamat, mégis vonzódom azokhoz a művekhez, amelyekben ezt az életmódot boncolgatják. Az Amelie nagyon jó, a Hairt is imádom. Mario és a varázsló szintén
2014. máj. 31. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Száll a kakukk fészkére (könyv és film)

Virágot Algernonnak (könyv)

Jesus Christ Superstar (film)

2014. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nem szívesen írok ilyet, de a Száll a kakukk fészkére esetében a filmnek sikerült túlszárnyalnia a könyvet. Valahogy számomra maga a könyv nem volt lebilincselő anno 10 éve, de lehet ma már az lenne. A film viszont telitalálat.
2014. jún. 1. 01:28
 6/8 anonim ***** válasza:
21 gramm, Amerikai szépség
2014. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem a Mátrix az ebből a szempontból nagyon jó film. Amikor először láttam, akkor nagyon elgondolkodtatott. Szépirodalmi művek terén meg Dosztojevszkij ajánlanám. Még középiskolában el kellett olvasni a Bűn és bűnhődést. Iszonyatosan nem volt hozzá kedvem, de valamiért mégis nekiálltam. Akkoriban még kételkedtem Istenben, de miután ezt elolvastam, alaposan elgondolkodtam az egészen. Most nem azért mondom, mert én olyan nagy keresztény lennék. Inkább csak amiatt, mert Dosztojevszkij művei tényleg elgondolkoztatják az embert. És igen, mind az írott szöveg, mind a film képes befolyásolni, megváltoztatni az embert.
2014. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!