Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi ez a nagy zsidózás a...

Sándorjános kérdése:

Mi ez a nagy zsidózás a kultúrában? Beavatnátok?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallottam már, hogy a magyar kultúra, közoktatás, művészet a zsidók kezében van. Ez csak ilyen rasszista felindulás, vagy tényleg van benne valami? Azt is hallottam, hogy a művészeti pályán lassan már csak az izraeliták, meg a pénzesek érvényesülnek (támogatás révén), mert mindenki mindenki rokona és a pénz beszél alapon az intézmények gazdag támogatóikat kielégítő oktatási, foglalkoztatási rendszert tartanak fenn.


Szerintetek?

(Véleményem szerint ez hülyeség, de lehet tájékozatlan vagyok, hátha ti jobb rálátást tudtok adni a dolgokra)



2014. jún. 1. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Mind a ket szemszogbol igaz. A zsidok tenyleg eleg sokan vannak a kozeletben, es mivel segitik egymast, ezert egyre tobben lesznek. Van sok zsido az orszagban, hogy el tudjak lepni a dolgot, raadasul sok a penzuk is. Es ott van a masik oldal, hogy Magyarorszagon nem szegyen a zsidogyulolet, vagy a ciganygyulolet. Toleraljak, es nehany helyen meg sikkes is. Persze az egyenjogusag ertelmeben lehetne oket korlatozni, de az mar nem szabadsag, mert mindenkit korlatoznak a hiteben. Szoval vagy beallsz a sorba, es egyik, vagy masik partjara allsz, vagy a kivaras taktikajat valasztod, es leszarod az egeszet. A zsidok ugysem fogjak elfoglalni a vilagot, csak elszomoritjak. De amugy ez a zsido utalas akkor is Hitler oroksege. Viszont ne felejtsuk el, hogy most ok viselkednek ugyanugy a muszlimokkal Izraelben. Szoval nem kell oket sajnalni, hogy mindenki utalja oket. Igazibol a zsidok a foldon olyanok, mint a problemas gyerek az osztalyban. Mindig vannak incidensek, de ok mindig ott vannak a balhe kozepen, es kotekednek, vagy keverik a szart, vagy ha nem nyerhetnek a verekedesben, akkor meg bearulnak a tanarnal, es utana azt mondjak vissza meg hetekig.
2014. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

"De amugy ez a zsido utalas akkor is Hitler oroksege."


Ez határozottan nincs így. Sokkal régebbre nyúlik vissza. Még az Aranybullában is van egy cikkely, ami a zsidók jogait korlátozza (nagyon helyesen). Spanyolországban 4 vagy 500 évig ki voltak tiltva a zsidók. Soroljam még?


Arról van szó, hogy a zsidók eddig elszigetelt koloóniában éltek a többi embertől itt Európában. Valamikor a század forduló környékén érte el (azaz süllyedt le) a kultúra azt a pontját, ami már a zsidók szintjét volt. Ekkor jöttek be a különféle önmagából kifordult művészetek és társaik. Ma már odáig süllyedtek, hogy egy kör-négyzetért milliókat kereshetsz, vagy ha Jézust húgyban lefested, vagy egy megterített asztalon lévő tányérokra sz.rt teszel. Vagy menj el egy kortárs színdarabot megnézni. Gyalázat.

2014. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

utolsó

hülye vagy, mint egy vödör szar, pajtás

európának a "kultúrája" kimerült az élve elégetésben, és a főtéri akasztásokban

a festészetet pedig nem a zsidók baszták el, hanem párizsban tették tönkre impresszionizmus címszó alatt


ne a mein kampfból meríts, agyalágyult kreténke

2014. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"európának a "kultúrája" kimerült az élve elégetésben, és a főtéri akasztásokban"


Aham. Olvass utána egy picit, hogy hogyan is volt akkor, de ne a Nat Geo agymosását nézd. De ha már a kultúránál tartunk, akkor a zsidóknál (igaz nem csak náluk) a körülmetélés még mindig divat, ami igencsak kétes, hogy tényleg előnyös. Nem mellesleg a körülmetéléskor a rabbi a saját szájával szívja le a vért a csecsemő péniszéről (ami mai napig szokás). Kóser vágás is igen humánus. Nem beszélve az állatkínzásokról/feláldozásról, ami szintén a mai napig divat. Folytassam még? Mert van egy-két fincsi dolog.


"a festészetet pedig nem a zsidók baszták el, hanem párizsban tették tönkre impresszionizmus címszó alatt"


Tanulj meg olvasni, mert ezt senki nem állította.

2014. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok szikrát dobni a tűzre, de jómagam is modern alkotó vagyok. Legalább a kedvemért ne a kérdésem alatt gyilkoljátok meg egymást. Különben a modernség kialakulásához valóban nem sok köze van a zsidóknak, inkább a sznobsághoz, de az minden gazdag és befolyásos emberre vall. Különben az európai kultúra nagyon be volt már fásulva 1850 tájékán. A 21. században szépen kitombolhatták magukat. Még csak most kezdődött el a 21. század, ki tudja mit hoz a posztmodern művészet kora még (vannak elég retrospektív törekvések, hogy a konzervatívakat megnyugtassam).
2014. jún. 1. 16:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a 20. században.
2014. jún. 1. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, Kérdezõ!


# 2/6 tegnapelőtt 14:34 és # 4/6 tegnapelőtt 16:48 !


Aham. Szal pl a festészetet olyanok b...ták el, mint Aba Novák Wilmos, Ripl Rónai József, Magyar Mannheimer Gusztáv, Frank Frigyes, stb.


A hegedûmûvészetet olyanok, mint Auer Lipót, Yasha Heifetz, Yehudi Menuhin, Szigeti József, Bronislaw Hubermann, Pinchas Zuermann, stb.


A zongoramûvészetet meg pl Wladimir Horowitz, Fischer Annie, Schiff András, stb.


Ja. Csupa olyan akik elb...ták.


Az operaelõadásokat meg Székely Mihály tette tönkre és Rejtõ meg Spiró könyveit is csak azért adják ki ( és veszik, mint a cukrot ), mert zsidók. pfffffff ...


Esetleg meg kéne tanulni olvasni, látni, hallani.


Ami meg a modern mûvészetet illeti: Pablo Picasso ( nem volt zsidó ) Gernica c. fesménye láttán egy német tiszt gúnyosan kérdezte: "ez az ön mûve, Mester?"

A mûvész válasza: "nem, uraim, ez az önök mûve ..."


Hát így valahogy.


Na persze, a # 2/6 tegnapelőtt 14:34 és # 4/6 tegnapelőtt 16:48 höz hasolók számára Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso is zsidó. :D

2014. jún. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze értem én. De hogy is mondjam a modernség mozgatórugójába csak olyan szinten csatlakoztak be, ami elvárandó volt ilyen arányú értelmiségi esetén. Nélkülük is végbement volna a modernség folyamata (persze nyilvánvalóan nem ilyen gazdagon és sorkrétűen). Egy szóval nem állítottam, hogy rossz az, amit csinálnak, sőt vannak kifejezetten jó művészeik. Inkább azért dobtam fel a kérdést, mert szemet szúrt pár ismerősömnek egyfajta lehetőségvesztés, mivel így kiszorulnak mondjuk az egyetemek felvételizői, támogatottjai közül. A sznobizmust pedig azért vetettem fel, mert a modern törekvéseket arányában kevesen tudták értékelni, akik pedig tudták nem mindig voltak gazdagok (a művész személyes ismerői), de volt, aki csak azért is modern festményeket vett, hogy villoghasson módos ismerőseinek vele, így akarva, akaratlanul a modernség támogatói a gazdagok, de nem feltétlen értői. Jelenlegi helyzetünkre meg az is rájátszik, hogy válságban van egész Európa és az intézményeknek nehezebb állni a költségeket = magasabb fizetendő költség, kevesebb állami támogatott. Ilyenkor pedig elfogadható olyan kompromisszum, hogy megfelelő mértékű ráfizetés, vagy jó barátság / rokonságbeliség fejében ki legyen állami finanszírozott. Amúgy fent írtam, hogy szerintem hülyeség, de belegondolva kerestem neki valóságalapot, elvégre egy kijelentésnek szokott alapja lenni értelmes emberek közt. Feltehetőleg ez a felvételi és diplomázásbeli, támogatottsági dolog bosszantotta fel őket és ezt a magyarázatot találták rá. Reméltem, hogy nem lesz belőle vita, bár egy ilyen kérdésnél bármi megtörténhet és úgy néz ki meg is történt.
2014. jún. 3. 06:43
 9/9 anonim ***** válasza:

"mivel így kiszorulnak mondjuk az egyetemek felvételizői, támogatottjai közül."


Nem lehet, hogy ... izé ... hogyismongyamcsak ... szóval, hogy a tehetségesek nem szorultak ki?


"sznobizmust pedig azért vetettem fel, mert a modern törekvéseket arányában kevesen tudták értékelni"


Na igen. Azért alig hinném, hogy William Makepeace Thackerayt kifejezetten a zsidó sznobok ihlették volna Sznobok könyve c. mûvének megírására. ( [link] )


"egy kijelentésnek szokott alapja lenni értelmes emberek közt."


Igazad van. Értelmes emberek közt. Csakhogy a kudarcaira mindenáron külsõ magyarázatot keresõ mersékelten tehetéges és esetleg szintoly mersékelten értelmes emberek kijelentéseinek nem mindig.


Sõt, még kifejezetten értelmes emberek esetében sem biztos. Egy régi és meglehetõsen durva példa: Luter Márton azt mondta Kopernikusról, hogy semmi komoly, csak feltünési viszketegség. Pedig Luter tényleg nem volt buta ember. ( Található: Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete. - Máig sok kiadást ért meg, a prof halála óta volt tanítványai írják hozzá az azóta történteket. Létezik CD-n is. Lehet, az új kiadáson már más szerzõk is vannak. )


Szóval szerintem nem vagy tájékozatlan, az állítás szerintem is hülyeség, Co(h)n T(h)eo. :D

2014. jún. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!