Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyek a legszebb, nem egyházi...

Melyek a legszebb, nem egyházi/vallásos témájú klasszikus/komolyzenei művek?

Figyelt kérdés
Nem kortárs zenére gondolok. Remélem, érthető a kérdés.
2014. jún. 5. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik korból, és milyen fajta zenére gondolsz. Zemekari? Opera?

A szó szerinti értelemben vett "klasszikus" korban (XVIII. sz.vége, XIX. sz. eleje), Haydn, Mozart, Beethoven és egy kicsit Schubert voltak a kiemelkedő zeneszerzők. Legszebbek a szimfóniák, ha már besorolást kérdezel. Dehát tudod, ízlések és pofonok... Van, aki inkább a kamarazenét kedveli.

Később jöttek a romantikusok (pl. Schumann, Schubert, Mendelssohn, Brahms, Csajkovszkíj,Strauss, Chopin, kicsit Liszt is és még ezer más). Aztán az impresszionisták és a verikusok, majd a "modernek", nem sorolom.

És akkor még nem is beszéltem az opera nagyjairől, Mozart (itt is!), Donizetti, Rossini, Verdi, Bellini, Puccini, Wagner stb.

A preklasszikusokról, (barokk) mint pl. Vivaldi, Rameau, Bach vagy Händel nem is szólok, ők nagyrészt a vallással kapcsolatos zenéket írtak, amit az akkori kor megkövetelt a zeneszerzőktől.

Írd meg, hogy melyik korszak érdekel leginkább, talán bővebben is tudok róla írni.

2014. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó kis összefoglaló volt. Nem értek sajnos a komolyzenéhez (szeretem hallgatni, de nem tudom kit, mit hallgatok éppen, s most, hogy jobban ráérek, gondoltam kicsit beleásom magam, hogy legalább meg tudjam nevezni azokat, amiket a legjobban szeretek.)

Neked melyek a kedvenceid?

Ha van időd, írd meg, akár mindegyik korszakból egy-kettőt.

Én meg addig megpróbálom megtalálni a youtube-on azokat, amiket én szeretek és akkor meg tudom írni, hátha tudsz mondani hozzájuk hasonlókat.

2014. jún. 6. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Megpróbálok néhány "kedvencet" összeszedni, de ez nehéz dolog, mert általában minden zenét szeretek, lett légyen az Mozart, Beethoven, Beatles, Abba, Shakira, Yves Montand, Dalida vagy Verdi.

Vannak persze kivételek, nem szerethet az ember mindent egyformán. De ha egy zenében melódiát találok, és nemcsak dallamtalan, ritmustalan és eszement üvöltözést, van rá esély, hogy szeretni fogom.


Hát nézzük:

Mozartnak szinte minden leírt kottafejét szeretem. (A szimfóniák legtöbbjét, és az operákból is sokat). Beethovennek úgyszintén, különös tekintettel a szimfóniákra (III. Eroika, V. Sors, VII. IX. stb.) és a hegedűverseny, valamint a Szonáták.)

Csajkovszkíj és Mendelssohn hegedűverseny, Brahms Magyar táncok, Chopin néhány zongoradarabja, Dvorák IX. (Újvilág) szimfóniája, Verdi, (Rigoletto, Aida, Trubadúr, Traviata stb.) Puccini, (Manon Lescaut, Bohémélet, Pillangókisasszony stb.) Donizetti, (Lammermoori Lucia)

éa még a jóég tudja mennyi mindent.Liszttől is vannak kedvenceim, és Bartók: A kékszakállú herceg vára is kedvenceim közé tartozik.

Nem akarok itt regényt írni, tényleg az lenne a legjobb, ha kicsit megismerném a Te ízlésedet. Megpróbálok aszerint keresni Neked hasonló zenéket, vagy olyasmit, amiről azt gondolom, hogy valószínűleg teteszeni fog.


P.S. Ahogy átolvastam előző hozzászólásomat, láttam, hogy nagy hülyeséget írtam: Puccini, és mellette pl. Mascagni (Parasztbecsület,) vagy Leoncavallo (Bajazzók) NEM "verikusok", hanem "veristák" voltak...

Szóval, ha érdekel a téma, írj néhány "kedvencet"!

2014. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!