Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akril festéket hogyan kell...

Akril festéket hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Eddig csak temperát használtam, azt úgy, hogy egy papírra nyomtam belőle, majd vizes ecsetet belemártottam, és felvittem a rajzlapra.


Akril festékkel ugyan így?



2014. jún. 5. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Akrilt festeket tehetsz az alapozoba (gessoba is), h az szinesse valjon tole.

Akrilt vizzel higithatsz, de ne papiron, hanem muanyag feluleten, kevesbe fogod pocsekolni a festeket. Keverhetoek egymassal a szinek.

Vizes bazisu akrilt hasznalhatsz szitanyomashoz is.

Akril (vizes es nem vizes egyarant) letezik spray formaban. A legegyszerubb felhasznalasi technikaja a maszkolas.


A tovabbiakban Kurt Wehlte A festészet nyersanyagai és technikái c. konyvet ajanlom.


Jo kreativkodast!


Udv R.

2014. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tartósabban szeretnéd,hogy híg maradjon a kinyomott festék,a legjobb,ha csinálsz egy vizes palettát.

Több módja is van. Leginkább zárható fedelű műanyag dobozt használnak hozzá,majd az aljára raknak valami jól nedvesíthető papírt vagy szivacsot,ezt benedvesítik és a tetejére raknak 1-2 réteg zsírpapírt. Így alulról nem szárad ki a festék és tovább jó,ha lezárod a a dobozt,akkor a benti pára tartja használható formában a festéket.

Érdemes egy vizes kézi sprayt is rendszeresíteni.


Magát a festéket kinyomod a palettára és ott kevered ki a színt,majd felviszed a felületre.

Lehet ecsettel és festőkéssel is dolgozni.

Ecsetnek leginkább lapos ecset jó, vannak direkt akrilos ecsetek.

Akrilból vannak normál matt, fényesített és vastagított festékek is. Léteznek adalékok is,amelyek szintén az említett hatások elérésére jók.

A festék egyébként sokféle felületre felvihető,még kőre is,de leginkább papírra és vászonra szoktak vele dolgozni.

A gouache temperához képest legnagyobb eltérés,hogy amint megszáradt már nem oldja vissza a víz.

Bár fedő festék,de a fedés mértéke függ a pigmentektől és a minőségtől.

2014. jún. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! :)
2014. jún. 6. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!