Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Eddigi tapasztalataim szerint,...

Eddigi tapasztalataim szerint, a komolyzene rajongói nem nagyon hallgatják a könnyedebb műfajt, míg aki inkább a könnyű műfajt szereti a zenében az emellett szívesen hallgat komolyzenét is? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2014. júl. 27. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, én már a komoly és könnyűzene felosztással sem értek egyet.
2014. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze általában ez egyszerűen nem igaz. (Az én tapasztalataim szerint!)
2014. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán olyasmi oka lehet, mint hogy én szívesebben nézek (például) Van Gogh képeket, mint pop-art termékeket. Hozzátéve, hogy például a képregények között is (de szinte bármilyen műfajban és stílusban) lehet találni igen érdekeseket/ értékeseket - mégis, a műfajban több a kissé gyengébb alkotás. (Szuperhősös képregények is pl., amik nagyon jók arra, hogy egyszerűen szórakoztassanak, de a művészi értékük azért érezhetően más, mint egy "klasszikusabb" alkotásnak.)
2014. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez amolyan "urban legend".

Én például "komoly"zenei légkörban nőttem föl, de szeretek minden zenét, ami dallamos, melódiája van és "érthető".

Legyen az egy Verdi-opera, egy Mozart Requiem, egy Beethoven szimfónia, egy Beatles-dal vagy egy Daft punk szám.

Ezek csak kiragadott példák persze, de a zene rendkívüli gazdagságából semmit nem utasítok el, ami szép.

2014. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 danidani111111 válasza:

Zenészként írnám le erről az álláspontomat.


Én funkyt játszok, amit nem sok ember szeret mert bonyolult, és zajnak tűnik másnak ( átlag fiatal korosztály )


Aki komoly zenét hallgat, véleményem szerint átlát a zenén és az összetételét/hangulatváltozásait/zenei részeit figyeli

Így nyitottabb az olyan zenékre, amikben rengeteg munka van, és nem könnyű megérteni. Ezért gondolom azz, hogy nekik a mai zene túlságosan könnyű, egyszerű a felfogása, és monoton ( zeneileg )


Aki pedig könnyűzenét hallgat, az magát a zenét a leges legelejétől kezdi ismergetni. Így jön képbe az, hogy ők nyíltak egyre bonyolultabb, változékonyabb, már mondhatni "elvontabb" zenék hallgatására.

2014. aug. 23. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van a régi vicc, hogy lehet-e Tóra magyarázat közben dohányozni, illetve dohányzás közben Tórát magyarázni... :D

Na kb. ez jut eszembe róla...

2014. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!