Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Véleményetek szerint Verdi...

Véleményetek szerint Verdi vagy Wagner opera élvezhetőbb, jobban összefoglalhatóbb?

Figyelt kérdés

egy Verdi vagy Wagner operát kell bemutatnom, és nem tudok dönteni.Mindkét zeneszerző sok hires és nagyszerű műt irt és nem tudom melyik élvezhetöbb,jobban leirhatobb.A története magával ragadóbb.Nektek melyik tetszik jobban?pl?

(lombardok,álarcosbál,don carlos,reqiem,a bolygó hollandi, trisztán és izolda)



2014. aug. 11. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Verdi. Rigoletto, Trubadur stb. Wagner nem annyira "érdekes".
2014. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire vagy muzikális, mennyire vagy a szimbolikára nyitott és melyik áll a te lelkivilágodhoz a legközelebb.


Wagner nagyon sok és mély szimbólumot használt, Verdi kevesebbet. Verdi könnyebben érthető, és könnyebben lehet róla írni.

2014. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fruzsikaaaaaa ***** válasza:
Én Verdi párti vagyok
2015. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Verdi operait egy vecepapiron ossze lehet foglalni, Wagnerehez egy elet is keves. (nyilvan utobbi rajongoja vagyok, megis elobbit ajanlom rovid bemutatasra, foleg ha csak a cselekmenyt kell bemutatni es azt hogy mirol szol).
2019. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!