Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik ez a festmény? Nagyon...

Csicsás Mécses kérdése:

Melyik ez a festmény? Nagyon érdekelne!

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem, 2012-ben láttam Bécsben, az Albertina vagy a Belvedere múzeumban egy festményt, amely egy temetőt ábrázolt. A színek sötétek voltak, itt-ott egy-egy sejtelmes árnyékot vetettek rajta utcai lámpaoszlopok sárgás fényei. Középen, alul egy női alak áll, ami nekünk egyenesen hátat fordít, azt hiszem, a haja kontyban van és hosszú ruhát visel, de mindenesetre elég hátborzongató benyomást kelt, mintha bármelyik pillanatban hirtelen megfordulna. A temetőben több falat látunk egyes sírcsoportok között, és van még ott két ember, akik egy hordágyon cipelnek egy holttestet. Mintha a képen telihold is látszana, de ebben nem vagyok biztos.

Az egész festmény rendkívül nyomasztó és kísérteties, de én nagyon meg szeretném találni, csak sajnos sem a címre, sem a szerzőre nem emlékszem, segítsetek! :) Előre is hálás köszönet!



2014. aug. 14. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]



Lehet ez?

2014. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, de nagyon köszönöm a gyors választ! :)
2014. aug. 14. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy nézz szét az általad említett múzeumok honlapján (ha még nem tetted meg).

Ha megtaláltad, akkor légyszi oszt meg majd velem is, mert engem is érdekelne a kép. :)

2014. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Paul Delvaux: Landschaft mit Laternen, 1958. Még mindig az Albertinában van. Imádom ezt a képet.
2019. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!