Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Külföldi kiadóhoz küldhetek...

Külföldi kiadóhoz küldhetek itthonról kéziratot?

Figyelt kérdés
Természetesen nem magyar nyelvű kéziratot szeretnék küldeni.

2014. aug. 19. 13:36
 1/4 Nagi88 ***** válasza:

Miért ne küldhetnél.


Még magyart is érdemes: a határon túli magyar könyvkiadóknak, ha a profiljukba vág.


Én csak németül tudnék könyvet írni, igaz én kettős állampolgár leszek lassan.

2014. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nagi88 ***** válasza:

Miért ne küldhetnél?


Ja csak ne német nyelvterületre küldjél, mert akkor leginkább csak gorombaságra számíthatsz! :( Sajnos.


Ha németül írtál könyvet, arra itthon keres akár német kiadót. Mert ilyen is van. ;)

2014. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ - német nyelvterületre nem is igazán tudnék küldeni, mert csak angolul és franciául (no meg magyarul :P) tudok viszonylag jól írni/beszélni. :) Valójában az adózás mikéntje is érdekel; ha valaki olvassa ezt a kérdést, ill. még ezt a "kommentemet" is, és tud valamit az adózás lehetőségeiről/szükségességéről, szívesen fogadnám a válaszát.
2014. aug. 22. 15:38
 4/4 Nagi88 ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi? Otthon vagyok a témában, én Budapesten vagyok állandó lakos de külföldön/itt vagyok külföldi jogilag/, és több országból származik jövedelmem többféle jogcímen.


Például a személyi jövedelem adóm itt fizetem. Most sajnálhatom, hogy az itteni komolyabb kedvezményeket nem kapom meg; de a kintieket sem, mert pont kint kapnék, itt meg nem vagyok jogosult rá, például mert nincs még gyerekem.


Van kint cég a nevemen, abból akkor adózok csak itthon, ha személyi jövedelmet veszek ki. Ha használtam a cégtulajdonában lévő eszközt a szabályoknak megfelelően, megúszom az adót, mert kint adómentességgel megúszom. - mert pénzt viszek oda, és tőkét teremtek az országban, és nem elhozok, erre föl nem kell adóznom. Például. Új céggel is lehet meg úszni adót, kezdő vállalkozások adómentessége. No nem az van hogy amit használom, az ingyen használom, mert elcsalnám az adót.

2014. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!