Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit kell azalatt érteni,...

Mit kell azalatt érteni, amikor Koncz Zsuzsa azt énekli, hogy "csak annyit kérek tőled, ha érted, hogy ne vágj ki minden fát"?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%

Elolvasva a dalszöveget, szerintem, hogy ne dugj meg úton-útfélen mindenkit.


Olyasmi, mint a Máté Péternek a "én bárhová megyek, te ott állsz az út szélén...", magyarul akárkivel is csalja a feleségét, az várni fogja mindig haza.

2014. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Az elsö idióta!


A dalszöveg erre utal:


[link]

2014. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Utolsó :) 6 éves kis gyerek vagy?

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a dalszöveg nem átvitt értelemben értendő.

Ostoba vagy, ha 6 évesnél, (na jó 16 évesnél) idősebb vagy.


A 6 éves korral arra utalok, hogy nem idióta, hanem buta és lelki szegény vagy. Nem baj, van időd felnőni.

2014. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Koncz Zsuzsa biztosan nem a szexre gondolt, haenm a mit a 2.-ik írt.

És Máté Péter dala sem arra utal, hogy megcsalhatod a feleséged, az úgy is vissza vár.

Normálisan gondolkodó ember nem keres mindenben szexuális összefüggést.

2014. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja meg 60 felett sem...
2014. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az első azért nem idióta, csak szimplán szexmániás....:)


Koncz Zsuzsa nem csak a szokásos ígyszeretlek-úgyszeretlek témákról énekelt, ez a dala például tényleg a természet védelméről szól, nem kell Móriczka észjárással mást belemagyarázni.

2014. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A Máté Péteresben azért van valami....
2014. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"ne vágj ki minden..."


Sose figyeltem a szövegére, de most rákeresve, elolvasva én úgy értelmezem, hogy azt tanácsolja az énekes (jelen esetben K.Zs.) az exének, hogy ne tegye azt minden nővel, amit vele is tett...

Szóval hogy ővele nem törődött, nem szerette, csak vele volt és kihasználta az a pasi. De már nem érdekli, nem küzd a szerelméért, nem küzd az együtt maradásért, nem rágja magát, hogy át volt verve, szakít és elhatárolja magát tőle. És egyben azt javasolja, a fent említett hasonlattal, hogy ne tegye ezt még egyszer meg még többször a későbbi párjaival, mert ők sem ezt érdemlik. Szóval a fák itt magát az énekest és a többi rendes nőt szimbolizálják. És azt is mondja egyben, hogy ha továbbra is ezt csinálja (a fakivágást, vagyis a nők kihasználását), akkor az előbb-utóbb vissza fog ütni, mondjuk senkinek sem fog kelleni, vagy épp vele fogják majd ugyanezt tenni, amikor épp ő akar egy komoly kapcsolatot..., de ez már annyira nincs részletezve.


Tehát szerintem ennyi. Volt egy pocsék kapcsolat, az énekes beleadott mindent, de hiába, aztán feladta, szakított, már nem bánkódik a múlton, túllépett, de javasolja, hogy ne tegye ezt mással is, legalább félórára pihenjen néha...


"Hogy velem nem törodtél

épp, hogy elviseltél

én már nem bánom

Azt, hogy szeress engem

úgy is, ha kényelmetlen

én már nem várom


Csak annyit kérek

tőled, ha érted

Ne vágj ki minden fát

Legalább néha- néha

lazíts egy félórát


Hogy magad alatt vágod

egyszer majd belátod

én már nem nézem

Azt, hogy hallgass énrám

ott fenn a magas létrán

én már nem kérem


Csak annyit kérek

tőled, ha érted

Ne vágj ki minden fát

Legalább néha- néha

lazíts egy félórát


Azt, hogy nem értettél

és sosem segítettél

én már nem bánom

Azt, hogy gondolj arra

szükségünk van egymásra

én már nem várom


Csak annyit kérek

tőled, ha érted

Ne vágj ki minden fát

Legalább néha- néha

lazíts egy félórát"

2014. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Aaaa, visszavonom amiket írtam(6.), az elsőnek tényleg igaza van. Nem emlékeztem már a szövegre és nem néztem utána, bocs....:)


De amúgy tényleg szélesebb volt a témaköre a dalainak, mint a szokásos.

2014. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

+és még annyit, hogy a refrénnel kicsit ellentétesnek tűnik ez a bekezdés:


"Hogy magad alatt vágod

egyszer majd belátod

én már nem nézem

Azt, hogy hallgass énrám

ott fenn a magas létrán

én már nem kérem "


Szóval dühös az énekes, és nem akar már magyarázni az exnek, majd rájön magától, hogy mit rontott el...

A refrénben mégis kér valamit, ebből kicseng némi ellentmondás. De mégsem... Ezzel ugyanis szerintem nem az énekes nem az exét akarja észhez téríteni, hogy jó útra térjen a saját érdekében, meg nem is a leendő nőit félti, hogy ugyanolyan sorsa jut az exe mellett... hanem azért kéri, tanácsolja, hogy ne tegye többé, hogy a társadalom jobbá váljon, ez már egy komplexebb dolog! Az van benne, hogy az énekes sem akar többé ilyen link alakokba botlani. És valahol reméli, hogy ha ő az exét kéri arra, hogy más nőt ne használjon ki, akkor talán ő is legközelebb olyan pasival találkozik, aki nem akarja kihasználni, mert (vagy alapban rendes), vagy ha nem, akkor már az is megtapasztalta korábbi nőjével, hogy nem vezet jóra a nők átverése, és most mér nem fog ilyet tenni. ...

2014. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!