Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miként kezdjek bele grafikai,...

Miként kezdjek bele grafikai, festőművészeti vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Mit kell tudnom a jogi részéről, az értékesítési, adózási dolgokról? Hol szabad nyilvános helyen ilyen tevékenységet folytatni, milyen engedély kell?

Azon kívül, hogy minél többet alkossak, semmit nem tudok.



2014. szept. 10. 23:23
 1/6 anonim válasza:
Referencia esetleg mutatóba?
2014. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy lesz e vevőm, sem a tehetségem. Évek óta alkotok hobbi szinten számtalan ember megelégedésére. Csupán nem vagyok tisztában vele, miként kell nekiindulni, ha mindezt megélhetési formában szeretném művelni. (?)

Milyen engedélyekre lesz szükségem, miként kell adózni utána, ki kell e váltani vállalkozói engedélyt vagy szabad szellemi foglalkozásúként erre nincs szükség... stb.?

Nem akarom megváltani a világot, nem akarok holmi szimatszatyros elvont művészvilágba bekerülni, csak eladni szeretném az alkotásaimat.

Digitális grafikával foglalkoztam, de munkanélküli vagyok jó ideje, és annyian mondják, mit veszíthetek ha belevágok. (bár, egy valamit bukhatok rajta, az anyagköltséget, ha nem veszik meg a műveket)

2014. szept. 11. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


A kerdesedre a NAV teruletileg illetekes hivatala nyitvatartasi idoben szivesen valaszt ad.


Udv R.

2014. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Adtak, semmit sem ért szinte. Azt elmondták, mit kell kitöltenem, megadták a nyomtatvány számát. Azt elmagyarázták, elintézték, hogy önmagam után fizessem a tb-t. De arra vonatkozóan, hogy miként kell számlát adnom nem kaptam felvilágosítást.

Fogadjak könyvelőt! Ennyi volt a válasz :-(

De mivel, jelenleg erre egy fillérem nincs...


Az önkormányzatnál sem jutottam eddig semmire. Ott senki nem tudta megmondani, kell e engedély, ha kell, akkor milyen. Majd utána néznek, ha tudnak valamit jelentkeznek. ...


Tulajdonkép, nem is értem, mi a fenének ülnek ott ezek a nők, mire kapják a fizetést?

Állandóan egy kabaréjelenet jut eszembe, mikor ügyet intézek:

Varga Ferenc József és Aradi Tibor - Banki ügyintézés

https://www.youtube.com/watch?v=W55IluDuT9E


"Egy pillanat! Erikaaa!" :-)

2014. szept. 12. 08:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Neked, mint festonek, az a dolgod, h fess, az adminisztraciot bizd azokra, akik ehez ertenek. Te ugyis nemsokara megnyitorol megnyitora, intejurol interjura es magangyujtokhoz jarsz majd a szep uj luxusautodon, nem fogsz ilyen piszlicsare dolgokra raerni :)! Aztan ha befutsz, gondolj rank.


Konyveloi tanacsadas is letezik, elmesz egy ures papirral hozzajuk, megmondod mit akarsz, es egy ora alatt, mintegy 4E ft-ert minden kerdesedre valaszt kapsz.


Udv R.

2014. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Sok a rinyalas.


Vagj bele ebbe:

[link]


A tobbit meg majd latni fogod.


Udv R.

2014. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!