Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Illyés Gyula-Egy mondat a...

Illyés Gyula-Egy mondat a zsarnokságról. Miért van belőle két verzió?

Figyelt kérdés
Bár hasonlít a kettő, de mégis zavar, hogy nem tudom, melyik az eredeti. Nem találtam rá magyarázatot sehol.

2014. szept. 29. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Illyés Gyula leírta egy papírra az eredeti verziót. Aztán egy nap behívták a rádióhoz, ahol felmondta a verset, csakhogy fejből, és nem emlékezett rá pontosan. Így aztán ennek az irodalmi műnek kétféle változata is született.
2014. okt. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2014. okt. 5. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=gOPQsaW9Isc

Itt van egyébként az említett rádióadás. Miközben mondja, hallhatod, hogy kicsit mintha akadozna. Ez nem véletlen, nem jól emlékezett rá. Persze, miután egy rádióban mondta fel, már nehéz lett volna azt mondani, hogy elrontotta, így maradt a kétféle verzió. Mivel ő költötte, joga volt átírni is. :)

2014. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a magyar tanáromnál is. Hát ő azt mondta, hogy azért van kettő, mert Illyés Gyula korában cenzúra volt, és ezért a rövidebbik cenzúrázva van. Amúgy elég kattant nő, sokszor beszél hülyeségeket meg keveri az irodalmat, úgyhogy biztos neked van igazad. Mégegyszer kösz :)
2014. okt. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!