Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem tűnnek túl lelkesnek...

Miért nem tűnnek túl lelkesnek a felnőttek, ha megemlítem hogy olvastam az Esti Kornélt? 15/L

Figyelt kérdés
Eddig vagy három felnőttnek említettem, és egyikük sem osztotta a lelksedésem, ötletem sincs miért.

2014. okt. 24. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hehe. Pedig jó könyv. Talán kicsit fiatalnak gondolnak hozzá, mert azért vannak benne beteg részek. Szerény véleményem szerint viszont hemzseg a világ az olyan dolgoktól, ami elronthat egy 15 éves emberkét, és az egyértelműen nem az Esti Kornél. Ha neked tetszett és elég érett vagy hozzá, szerintem nincs azzal gond, hogy olvastad.
2014. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mert az mi?

a felnőttek többsége nem is olvas

2014. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ők nem is olvasták.
2014. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is, valószínűleg mert fogalmuk sincs róla mi az :D

De jól tetted, hogy elolvastad én is nagyon szeretem :)

2014. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem abban a tévképzetben élsz, hogy a "felnőttek" értelmesebbek, mint az "éretlen" kortársaid.

Valójában a felnőttek is ilyen 15 évesek voltak, mint a kortársaid, és egyáltalán nem vagy értelmesebb, mert olvasol. Mindenkit más érdekel.

Éretlenségre utal, ha úgy gondolod érettebb vagy, mint más 15 éves.

2014. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk attól is függ, hogy hogy említed meg. :D

Elképzeltem pár helyzetet, amikor szerintem kortól függetlenül kevés emberből váltana ki lelkesedést, hogy az évek óta olvasni tudó gyermek elolvasott egy könyvet.


1. szituáció.

Konyha, apa és anya vitatkozik. Megint jött egy felszólítás, nem fizetted be a számlákat, mondja apa és az asztalra csap. Anya könnyes szemmel a Fideszt emlegeti, nincs pénz, meg el is felejtette. Apa keze már a magasban, anya reszket, mint a nyárfa. Klárika, a tizenöt éves lány betoppan a konyhába, és megemlíti: olvastam az Esti Kornélt.


2. szituáció.

Hideg őszi nap volt, már javában hullottak a falevelek, a Duna vízén reszketve hápogtak a kacsák. Sándor, a 38 éves ügyész ezen a napon döntött úgy, hogy véget vet életének. A Margit-híd korlátján mászott ki, amikor egy turistacsoport fényképezni kezdte.

- Ennél megalázóbbat! - gondolta, majd ugrott.

Klárika és a nagynénje is épp a hídon sétált. Szemtanúi voltak az esetnek, igaz, csak a távolból. Ha akartak volna se tudtak volna segíteni. A sokk tetőtől talpig áthatotta őket, mintha megfagytak volna a csontjaik. Álltak, és mintha az idő is állt volna. Klárika száját remegve résnyire nyitotta. Rekedt hangon közölte:

- Amúgy olvastam az Esti Kornélt.


És még sorolhatnám.

Nem tudom, hogy közlöd, milyen kontextusban említed meg, de lehet, sokaknak úgy jön, hogy te most nagyon büszke vagy magadra, műveltnek érzed magad és ezt mindenképpen el kell mondanod. Erre mit reagáljon az ember? Főleg: mit lelkesedjen?


Nem azt mondom, hogy így van.

Csak azt, hogy lehet, hogy ez az oka.

Elolvastál egy könyvet. Ezért még nem kell mindenkinek lelkesednie.

2014. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy így jött le, de nem közérdekű közleményként jelentettem be, csak egyszerűen szóba jött egy-egy téma kapcsán. Mindenesetre az utolsó válaszoló szituációi feldobták az estémet :D

5.válaszolótól kérdezném, hol említettem én akár az "éretlen" kortársaimat? Alaptalan megrovásnak érzem részedről a dolgot, bár te biztos jobban tudod.

2014. okt. 24. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert hiába kötelező tananyag, az emberek többsége nem olvasta, és fogalma sincs hogy mi az. Csak azért, mert valaki felnőtt, és 15-20 évvel idősebb, mint te, még nem jelenti azt, hogy műveltebb/okosabb, mint egy ötödikes...
2014. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem tudták miről van szó, nyilván nem fogom egy olyan emberrel kitárgyalni a dolgot akit nem érdekel a téma. De köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!