Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek ha Tatjana nem...

Szerintetek ha Tatjana nem lett volna épp házas, csak "nagyvilági nő" (amivé abban a korban amelyben ő élt egyedül eleve nem válhatott, de az most mindegy), és ha úgy jön vissza hozzá Anyegin, helyesen tette volna, ha visszafogadja?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt mi honnan tudjuk ? Anyaginen kívül is lettek volna "udvarlói".
2014. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azoknak az infóknak a birtokában, amikkel ő rendelkezett Anyeginről, szerintem igen. Amúgy zavar a "helyes" szó, mintha erkölcsi kérdés lenne leginkább a dolog lényege. Ez degradáló, de ha azt nézzük, tulajdonképpen jól használtad. Vagyis akkor az nem tetszik, hogy te így fogod fel, vagyis a 'helyes' alá rendeled a kérdést. Számomra mindegy lenne Anyegin helyében, de Tatjana helyében is, hogy mit tartanak helyesnek. Anyegin miért nem ölte meg pl. Tatjana férjét?: egy özvegyet már elvehetett volna!
2014. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kedves első, persze, hogy lettek volna udvarlói, de gondolom nem kötelezte volna el magát nekik, ha egyszer még mindig Anyegint szerette. De vajon vissza TUDTA volna fogadni őt szíve szerint? Vagy ha visszafogadta volna, a kapcsolatukra örök bélyeget nyomott volna a "bezzeg amikor én voltam szerelmes, akkor te..."
2014. nov. 20. 21:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második, a helyest úgy értettem, hogy Tatjánának saját maga számára helyes lett volna-e nem a társadalom által előírt "helyes"-ségre gondolok). A kérdés igazából az, hogy ha úgy döntött volna, hogy jó Anyegin, nem vártam hogy visszagyere, de most hoyg mégis itt vagy, úgy örülök, éljünk együtt, szóval ez az egész kivitelezhető lehetett volna az ő helyzetükben? Vagy az egész lehetetlen úgy ahogy van, és igazából nem az volt a baj, hogy Tatjana már férjnél volt, hanem valam iegészen más.... .?
2014. nov. 20. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberek változhatnak, szóval akár vissza is fogadhatta volna. Érdekesebb úgy nézni, hogy ideáknak, szimbólumoknak tekintjük őket, és hogy ebben az esetben mi is az igazi viszonyuk.
2014. nov. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szimbólumoknak? Ez érdekes.

Szerinted minek a szimbólumai lehetnek ők?

2014. nov. 21. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!