Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek a gender ideológia...

Szerintetek a gender ideológia szemüvegén keresztül hogyan él tovább a Vágy villamosa drámában szereplő Stanley Kowalski karakter? Azaz sok ilyennel találkozunk a mai világban is? (maszkulinitás, állati brutalitás, vadság)

Figyelt kérdés
A kérdésemet abból a célból tettem ki, mivel sajnos nap mint nap szembesülnöm kell azzal, amikor az érett nőktől kezdve a fiatal lányokig szinte mindenki az erős dominanciát és az állati bunkóságot részesíti előnyben. Azaz minthogyha vágynának a testi fájdalomra, hogy valaki uralkodjék felettük. Az őskorban is hazavitték a húst a férfiak, míg az asszony otthon főzött. Otthon aztán jól elverték a feleségüket és egyfajta alárendelt szerepet töltöttek be. Az már más kérdés, hogy ma talán ez a folyamat megfordult(?). Mégis sok esetben hallom a férfi dominanciára, a vadságra éhező nőket. Ennyire beléjük égett a múlt vagy így lennének genetikailag kódolva?
2014. nov. 20. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

"szinte mindenki az erős dominanciát és az állati bunkóságot részesíti előnyben."

Hát,nem tudom, nekem más tapasztalataim vannak. ÉS inkább ritkának mondom ezt. Nem jó körökben mozogsz. Kerüld a "vadságra éhező nőket", mert élet-ember-férfiellenes.

2014. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Furcsa, hogy ezt írod. Mindent nő akivel eddig találkoztam vagy valahogy érintkeztem erre vágyott.
2014. nov. 20. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
hát tényleg furcsa... de inkább ijesztő számomra és az ismerőseim számára, amit írsz (a másik oldalon vagyok,N) És sok kedves, szelíd, jószívű lányt ismerek, (szépek is) aki nem találja meg párját, mert nem "vadságra éhező", vagy seggriszáló. Azok feltűnőek,lehet, hogy elmész a szelídek mellett? Nekem szelíd, békés a párom, nem is tudtam soha kapcsolódni a brutálisokhoz, féltem tőlük. A férfias nekem: akinek a szava igaz. Szólények vagyunk:) A férfiaknál ilyen szempontból kettő van: a "mas" és a "vir" a mas az amiről írsz, a brutalitás, a falu bikája, a vir (virilis) (sokszor külsőre nem annyira bikaszerű:) hősies. Ez nem fizikai fellépéstől függ, ez tudati. Szembenéz a feladatokkal, felelősségteljesen gondolkodik. Hát ilyesmi...
2014. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!