Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok erről a 2...

Mit gondoltok erről a 2 versemről?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak írogatni, csak mert jól esik. Persze amatőr vagyok még, de érdekelne ismeretlenek véleménye.

Talán nem teljesen az érzelmeimet írtam le ezekben a versekben, egyszerűen csak a helyzetemet, de úgy érzem nekem ez megy jobban, és amúgy is annyi érzelmes/szerelmes verset látni itt a gyakorin (is), inkább egyedi szerettem volna lenni. Címet még nem adtam egyiknek se.

Az egyik vers:


"Féreg rág belülről engemet,

Vígan harapdálja testemet,

Éhesen mardossa lelkemet,

Felfalja az egész életem."


A másik:


"Még reménykedtem és szép időkben bíztam

Mikor eljött hozzám decembernek hava.

Komor, szürke ősz után szépet kívántam:

Egy édes lányka volt szívem leghőbb vágya.


Jaj, de mit hozott nekem Advent ünnepe:

Csalódás irdatlan fájdalmát szívembe,

Keserű reménytelenséget lelkembe,

Bánatos arcomra patakzó könnyeket."


Ha érdekelne valakit, az első vers a gyógyíthatatlan betegségemről szól amiről 2 hónapja tudok. A második pedig egy szerelmi csalódást ír le ami abból fakad, hogy beleestem egy lányba akinek már van barátja. Amúgy 16 éves fiú vagyok. Őszinte, megalapozott véleményeket kérnék szépen! Előre is köszönöm :)

Ui Bocs ha kicsit hosszú lett ez a leírás...



2014. dec. 22. 17:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Ennyire rossz? :( senki nem ír semmit?
2014. dec. 22. 19:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem túl jók. Először is, tele vannak sallangokkal, klisékkel. Másodszor, nincsenek igazi rímek, csak nagyon erőltetettek. Szabadversnek meg nem igazán állja meg egyik sem a helyét, mivel nem rendelkeznek erős költői képekkel, amelyek végig vonulnának a versen.

Klasszikus tiniversek (nem degradálásképp írom, én is írtam annó ilyeneket, ugyanilyen minőségben.)

2014. dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak szép megoédások, ugyanakkor valóban sok a közhely, illetve az amatőrséget sugárzó megoldások (rím, szóhasználat, szórend stb.). Viszont arról csak Te tudsz nyilatkozni, mennyi segít a lelkiállapotodon, ha verseket írsz. Én is szoktam verseíet írni pusztán 'terápiás' céllal, és amikor megosztottam, általánosságban mély döbbenet fogadta (bár valaki magasztalta).

Egyábént ha sikerül túllépned az említett problémákon, még lehetsz jó költő is talán.

2014. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Tudom hogy van még hová fejlődnöm, remélem menni fog :)
2014. dec. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!