Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Galaxy-st (vásznon) akarok...

Galaxy-st (vásznon) akarok festeni. Olajfestékkel vagy jó minőségű temperával dolgozzak?

Figyelt kérdés
Mindkettővel ugyanannyira tudok festeni. Szerintetek melyik legyen?
2014. dec. 30. 22:31
 1/7 A kérdező kommentje:

ilyenre:

[link]


vagy ilyenre:

[link]


esetleg ilyenre:

[link]


Gondoltam.

2014. dec. 30. 22:35
 2/7 anonim ***** válasza:
aha
2014. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha, mint olajfesték vagy aha, mint tempera?
2014. dec. 30. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Márminthogy galaxist. Jó neked, hogy tudsz olajjal dolgozni, de szerintem temperával sokkal érdekesebb felültet lehet létrehozni. A linkeltek közül a harmadik tetszik a legjobban, az első amúgy is csak egy szimpla égboltnak tűnik. Szóval temperával lehetne jó rücskös a textúrája a képnek, bár nem tudom, mennyire szerencsés vászonra kenni, én még nem próbáltam...
2014. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a temperát kentem már vászonra. Hát, szép :) Csak nem muszáj érdekes textúrájú legyen a kép :P
2014. dec. 30. 23:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az olajra szavazok.
2014. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vászon és tempera(gouache féle) nem szeretik egymást hosszú távon.

Amúgy se lehet egyformán festeni vele.

Inkább akril vagy olaj javasolt,ha vászonra dolgozol,mivel a vászon tágul a páratartalommal és ezt a tempera nehezen viseli.


Az olaj egyébként vastagabb és csillogóbb, lazúrokra is alkalmasabb.


Ezek alapján szerintem érthető,hogy az olajjal sokkal mélyebb sötétet és sokkal csillogóbb világosakat tudsz felvinni,mint temperával,ami egy ilyen témánál fontos lehet.

2014. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!