Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Filmművészeti Egyetem...

A Filmművészeti Egyetem rendezői szakán a " műveltségi teszt" pontosan hogyan tevődik össze? Nagyjából miyen anyagokból kell rá / lehet rá készülni?

Figyelt kérdés
2016-ban érettségizek, és a Filmművészetire akarok menni filmrendezői szakra. Olvastam, hogy 3 kemény rost van, és ezek közül a műveltségi teszt sem könnyű. Érdeklődnék, hogy ha esetleg valaki már ott tanult/tanul,akkor segítsen ha tud. Sokat jelente nekem.! :) A válaszokért előre is hálás vagyok! :)

2015. jan. 6. 17:05
 1/5 anonim válasza:
75%

az a 3 forduló igazából négy. az első forduló a teszt, ami azért trükkös mert mindig az osztályvezető tanár állítja össze, és ezért sosem ugyan az. alapvetően műveltségi és szakmai/kreatív kérdésekre számíthatsz. fontos hogy legyen véleményed arról nézel/hallgatsz/olvasol. színházba/moziba is érdemes járni. nem baj ha ismered a kortárs európai és magyar filmeket (most erre akár lehetne is fanyalogni, de akkor felmerül a kérdés, hogy miért akar valaki európai filmes lenni ha nem szeretni az európai filmeket).

általában kell fotókat vinned, korábbi munkáidat, illetve az utolsó két forduló feladat: egy forgatókönyv, és egy film. de ezek mindig kicsit változnak, időben kiírják majd, figyeld az szfe honlapját. időd az van. fotózgass, nézzél sok filmet, járjál sokszor színházba, olvass, és legyen egy értelmes véleményed mindezekről.

2015. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sokat segítettél! :)
2015. jan. 10. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én baromira nem értem, hogy amatőrként hogyan kéne nekem készítenem pl. forgatókönyvet és filmet forgatni a felvételihez. Azért megyek oda, hogy ezt megtanítsák nem? Ha eleve tudom hogyan kell forgatókönyvet írni, akkor miért mennék oda? Vagy én értem félre a dolgot?
2015. jan. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondasz valamit. De gondolom a felvételin nem várják el,hogy egy nagyon jó forgatókönyvet, filmet csináljál, hanem inkább azt nézik,hogy milyen fajta stílust képviselsz úgymond, vagy milyen a kreativitásod,látásmódod. :)

Neked is köszönöm a válaszod! :)

2015. jan. 30. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Filmművészetire nem olyanokat várnak, akik ott akarják kitanulni a szakmát. Most ezt nem köcsögségből mondom, ez tényleg így van. Oda inkább olyanokat várnak, akiknek meg van az alaptudásuk és azt akarnák tovább csiszolni. Nem tanulok ott, de a jövőben én is a filmművészetire szeretnék jelentkezni, csak más szakra.
2015. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!