Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy nincs szükség kutatómunkára (irodalom, színház, filmek, bölcsészet) és akik ezzel foglalkoznak azok mind a társadalom alsó rétegeiből jöttek (alkoholizmus, etc)?

Figyelt kérdés
Aki ezzel foglalkoznak alkeszek, csövesek mondják és hogy nincs szükség a munkakerülő József Attila verseit olvasni. Nem értem.
2015. jan. 9. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem, bár nem találkoztam még ilyennel
2015. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Az összefüggést én a te 2 tagmondatodban annyiból találom helyesnek, hogy..

.. tetszik-nem tetszik a "tipikus" bölcsészeknek, mondjuk egy természettudóshoz viszonyítva, sokkal kevesebb a megtanulnivalójuk (egyetemen is), több a "hantás" tantárgyuk. Sokkal, de sokkal több idejük van/volt, mint a TTKsoknak. Anno nálunk, az egyetemi bulik részegen "fetrengő" egyedeinek 90%-át bölcsészhallgatók és tesisek tették ki.

Persze, ez erősen sztereotip.


Egy normális társadalomban szükség van kulturális kutatókra és tudományos kutatókra, de, ha a funkcionalitást nézzük, rohadtul túlélne az emberiség József Attila versek elemzésével foglalkozó irodalmárok nélkül, viszont biológusok, orvosok stb. nélkül nem.


Szóval, a munkájuk hasznos, de nem nélkülözhetetlen. Ha nagyon leredukáljuk az élet mibenlétét alapvető dolgokra, akkor totál feleslegesek. ( ez de radikális:D)


- bár, addig jó, ameddig vannak ilyen "csöveseink". Szvsz a lézengő bölcsészek száma arányos a jóléti társadalom helyzetével.

2015. jan. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
Azért, mert olyan közvetett haszna van, ami nagyon nehezen ismerhető fel, hogyha az ember hülye a témához. A kívülálló a bölcsészet minden kézzelfogható eredményét olyan természetesnek veszi, mint hogy reggel felkel a nap. Mert azt ugye minden tónyó tudja, hogy az autóját a mérnököknek köszönheti, de a bölcsészet társadalmi hatásai nem éppen szúrják ki az ember szemét. Az persze lehet, hogy a bölcsészhallgatók egy jó részének semmit nem köszönhetünk, de ez más kérdés.
2015. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor miért végeznek az emberek például magyar szakot? Egyáltalán miért vesznek a kezükbe könyveket ha nincs értelme?
2015. jan. 10. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, sem én, sem az utánam író válaszoló, hogy nincs értelme :)

Értő olvasás, kedves kérdező :)

2015. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!