Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tom Ward gitárja miért tűnik...

Tom Ward gitárja miért tűnik rozogának? A hangzás miatt tette ilyenné? (Google, ha nem tudod ki ő)

Figyelt kérdés
Ő most egy zseni,vagy milyen szint amit művél?Abszolút laikus vagyok,tiszteletem minden embernek,aki hangszeren játszik.Élvezet hallgatni a játékát...,szóval ő most igazi művész,vagy csak egy lázadó virtuóz?

2015. jan. 15. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

"Szóval ő most igazi művész,vagy csak egy lázadó virtuóz?"

Helo. Merre találom az összefüggést?

Najó, bocsi... de jézus...

1. Több gitárja is van.

2. Vagy ő tette ilyenné, vagy az idő.

3. Általában a kinézetnek semmi köze a hangzáshoz. (Persze itt klasszikus gitárról beszélünk, szóval ezt azért nem mondom biztosra, de persze javítsatok ki.)

4. Attól, hogy külsőre szétb* sz egy gitárt, még nem jelenti azt, hogy "csak" egy lázadó virtuóz. A kettőnek semmi köze egymáshoz, nem ettől lesz valaki művész. (Én sem tudok olyan gitáron játszani, ami csillog-villog...) Mellesleg nem értemi ezt miért használtad negatív jelző ként...

2015. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,ha negatívan tuntem,nem állt szándékomban!!!Ellenkezőleg!Válaszodbol ítélve,hülyeségez kérdeztem...ez is lehet.Jó volna hallani több hasonló stílusú műveszt...fantasztikusak!!Nem tudtok még ilyeneket?Esetleg hazai színekben?
2015. jan. 15. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként bocs ha bunkó voltam. Nos, hazai színekben is rengetek nagyon tehetséges klasszikus/flamenco gitáros van, akik egyáltalán nem ismertek. Megmondom őszintén, én is anno csak ilyen versenyeken ismertem meg egy-két nevet. Aki talán ismertebb -és persze az egyetlen név, ami megmaradt- az Pavlovits Dávid
2015. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
***rengeteg
2015. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Állítólag az apja gitárkészítő és ő csinálta, ilyen lukakkal, de ez csak a "cool" faktor. Biztos, hogy nem fog jobban szólni tőle a hangszer, mert különben mindenki szétgyakná, ha ettől jobb lenne.

És mellesleg true temperament bundozása van, ami elég ritka.

Egyébként nagyon jól játszik.

2015. jan. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nézd meg, lehet, hogy tetszeni fog: https://www.youtube.com/watch?v=Wo2WMvQblTE

2015. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg a tehetséges gitáros, de kevesen vannak, akik hajlandóak ezt életvitelszerűen folytatni - mert ez nem napi egy óra gyakorlásos dolog -, illetve képesek is eladni magukat (utcazene, vagy fellépés, vagy tévé ezerrel, több éven át folyamatosan).

A gitár az valószínűleg tényleg csak coolfaktor, nem tesz jót a hangzásnak, ha a hangtestet szétbarmolják. Szoktak néha a hanglyukhoz ilyen kisebb,csipkeszerű kivágásos díszítéseket rakni, de ez nem javít semmit a hangzáson legtöbbször. Ha mégis ezzel próbálkoznának, ahhoz komoly tapasztalat kell, sőt nagyobb cégeknél szerintem már szoftvereket is használnak a "szimulációra" (ahogy a drága hangszórók ládáinál, szintik hangzásánál stb.).


Ami még érdekes, azok a rezonátoros gityók. Azokban vannak különféle fém lemezek, elemek, amik felerősítik a hangját. Azokon aztán van lyuk (de azért azok mégsem klasszikus gitárok).

https://www.youtube.com/watch?v=cxCOddcMLfw

[link]

2015. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt még muszály belinkelnem a rezonátorokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=CRPLIGHwO-0

Van benne egy kis szétszerelés, lehet látni hogy is működik - alapvetően kicsit félrevezető, mert nem a fa hangdoboz lyukacsos (felül van neki csak hanglyuk), hanem azon belül van egy fémtárcsa, ami felveszi a test és a húrok rezgését.

2015. jan. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!