Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Főként ma élő fiatalok (15-25...

Főként ma élő fiatalok (15-25 között) de akár felnőttek ha feladatként kapnátok, hogy írjatok az adott korról, a mai Magyarország égető problémáiról mit írnátok vagy világméretű problémákról?

Figyelt kérdés
A kérdés kiírásának a célja egyértelmű. Nem szeretnék feladatot megoldatni, csak mivel sosem voltam igazán kamasz, ezért szeretném tudni egy kamasz lelkivilágát, mélyen rejlő tudattartalmait, ők hogyan látják a világot. A felnőttekkel úgyszintén, mivel ahányan vagyunk annyifélék. Lehet, hogy a topikba helyezés nem megfelelő.
2015. jan. 24. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:

19 éves fiú vagyok.


Demográfiai válaságról írnék. Ebbe belatartozik:

-kivándorlás

-alacsony gyermekvállalás

-társadalom elöregedése

-sokszor olyan családok vállalnak sok gyereket, akik (kultúrálisan, anyagilag, szociálisan, higiéniailag meg minden értelemben) primitíven élnelk

-asszimiláció határon túl


OFF:

Na meg az is nagy gond, hogy az egyetem legcsinosabb lánya nem szeretne a barátnőm lenni :)

2015. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizalmatlanság, alkalmatlanság, és sebezhetőség.


Sok ember alkalmatlan egy feladat elvégzésére és sok esetben lehetőséget sem kapnak a fejlődésre vagy éppen visszaélnek a képességeikkel és hatalmukkal.


A legnagyobb gond az emberek gondolkodásában és hozzállásában van, amely valamennyire az oktatással lehetne segíteni. Illetve az oktatás feladata volna olyan embereket kitanítani, akik alkalmasak a munkára.


Nem mondom hogy mindenképpen az volna a legjobb, ha mindenki magának termelne vagy kisebb egységekre bontanák az országot. Azt sem mondom, hogy az alulról felfelé irányítás minden esetben jobb és demokratikusabb, hiszen ez a társadalom tagjaitól függ.


Egyáltalán nem arra akarok utalni, hogy dolgozni kell mint a hülye és robotolni.


Úgy gondolom, hogy irracionális mutatóknak és terveknek akarnak megfelelni az emberek, melyeknek nem a jólét a célja.


Ha rajtam múlna az élelmiszereket nem adóztatnám, a segélyeket pedig sokkal több feltétlhez kötném és a minimálbéreket növelném inflációval együtt.

2015. jan. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A közösség csak akkor közösség, ha mindenki mindenkiért van és nem egy réteg egy másikért.
2015. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
óvatosan a politizálással mert hiába írsz jót, ha a nézetek nem egyezik nagy gondod lehet belőle! szerintem egyébként sok tini a szülő szemszögéből látja a politikát, ha pl fideszes a család a gyerek is az, ha jobbikos a gyerek is!
2015. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki felvásárolja az összes élelmiszert, mert van rá pénze, akkor ő dönti el, hogy ki és miért kaphat.
2015. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!