Milyenek a rajzaim?

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni és arra gondoltam hogy művészeti suliba megyek.

[link]

[link]

[link]



2015. jan. 24. 20:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen 14/f
2015. jan. 24. 20:54
 2/12 anonim ***** válasza:

hááát. az 1 kép:neked nem szembetűnó a 2 váll aránytalan... brrr

Nálam nem nyerő-ne hari...;)

2015. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nálam se
2015. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
25%
Nekem tetszenek, gyakorolj még sokat, látszik hogy van kézügyességed, hajrá!!
2015. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előre szólok, a művészeti suli nem könnyű. Én rajzból érettségizem, van hozzá tehetségem de még így sem tudok olyan sulira menni.

Amúgy szerintem ügyes vagy, gyakorolj sokat az évek során. :) Rakd el minden rajzod és pár év múlva vissza is nézheted, miket alkottál.

2015. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Átlagos. Minden 14 éves kb. így rajzol.
2015. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bár, a manga nem fedi le a valós ember arányait, az eltúlzott arányok nem "ad-hoc" jellegűek, hanem viszonylag szigorú szabályokat követnek - sőt. a mangán belüli stílusoknak is más-más szabályaik vannak, hogy a testen mit, és milyen mértékben torzítanak.


Ahhoz, hogy ez menjen jól, először a valós ember anatómiájával kell tisztában lenned.


Színezés tekintetében az 1. rajz a legjobb

kompozíció tekintetében a 3.


Színkezelés: nem rossz, nem ez a legnagyobb hiányosságod


Színezés, vonalvezetés: a 3. lenne a legjobb kép, HA ez nem húzná le. A színest - ha nagy felületet rajzolsz- egyenletes nyomással és EGY IRÁNYBA vonalazva használd.

Jó ötlet lenne egy papírceruza/ satírceruza/paper stump/tortillion (valami ilyesmi néven fog futni) beszerzése.



Összességében: Nézegess rengeteg képet, gyakorolj sokat.

Ennyi, ilyen kevéssé kidolgozott és főleg, manga stílusú rajzból nem lehet megmondani, hogy van-e tehetséged a rajzoláshoz.

VISZONT: a lelkesedés és szorgalom mindig meghozza az eredményét :)


Sok sikert! :)

2015. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7, sok jó tanácsot mondtál, de az, hogy ebből nem lehet megállapítani, hogy hogy rajzol, az túlzás. Meg lehet.
2015. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
35%
manga-karaktereket barki tud rajzolni. haat, a parral felettem levo illeto mar nagyjabol leirta, amit szerettem volna. amugy rajzolj csendeleteket, draperiat, grafittal. ha szobelire mesz, az olyasmit szeretik, de az ilyen anime-karakterektol a falra masznak.
2015. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen tudással művészetibe fel is vesznek,ki fogsz készülni :) (én is művészetibe járok,ezzel nem sokra mész)

Nem feltétlenül magával a manga stílussal van a gond,inkább azzal hogy elég sok helyen aránytalan,és mint az egyik előttem szóló is mondta "átlagos".

2015. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!