Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt valaki aki szereti...

Van itt valaki aki szereti olvasni Allen Gisnberg, Jack Kerouac verseit vagy más beat költők, írók művészi produktumait? Ha igen maga az életforma ragad meg titeket vagy a történelem egy szeletkéjének tartjátok és ez az értelmezési horizont?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel 60 éves vagyok, az életforma :)
2015. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat vagy válaszát. Sajnos a beat költők üzenetei nekem csak átkiabálnak a múltból, mivel kicsivel több mint évtizeddel később születtem az Üvöltés megírásához képest. A trenddel mindig is szembementem és úgy vallottam "Úton lenni a boldogság, megérkezni a halál". Jim Morrison versei, dalai, Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Lawrence Ferlinghetti és az angolok dühös nemzedéke John Osborne, Alan Silitoe ugyan már elhallgattak, mégis lázadásuk ledöntött minden falat és kaput. Nem mellesleg ma sem teljesen idegen a fiataloktól az önmaguk keresése és az adott kultúrából, társadalomból való kimenekedés. Számomra a drogfogyasztás csak egy mellékszál akár a hippi filmekben (Hair, Eeasy Riders) vagy a felsorolt költők, írók műveiben.
2015. jan. 27. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt, tovább megyek. A fiatalokra minden korban az útkeresés, önmaguk meghatározása, elhelyezése a legjellemzőbb. Csak minden korban más eszközökkel teszik, lehetőleg olyannal, ami a korábbi generációt pukkasztja. Nem rossz szándékból, szeretnének önmagukra találni, szeretnék hinni, hogy van értelme a tetteiknek. És ez jó!
2015. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez így igaz. Viszont. Amikor ma visszabeszélnek a tanároknak és visszahallani a nemcsak verbális támadást hanem a fizikai bántalmazást is az már ha nagyon eufemisztikus akarok lenni bizony túlmegy egy határon. Ez lázadás? Lázadás-e az, amikor Győzikét néz és agymosó tévéműsorokat?
2015. jan. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!