Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A költészet kimeríthető?

A költészet kimeríthető?

Figyelt kérdés

Érdekel az irodalom, szeretek olvasni és verseket is publikálok néha. Nemrég az jutott az eszembe, hogy Magyarország 1100 éves, hogy ezalatt már megírtak mindent. Mi ujjat lehet írni? Hogy az összes költői képet elhasználják egy idő után. Gondolok itt a jövőre mondjuk 2200 -ig. (ha addig még lesz irodalom)


Szóval ti mit gondoltok erről? Egy idő után nem lesz elhasznált ez a művészeti ág 8vagy akár a többi)?



2015. jan. 30. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a költészet csak költői képekből áll? És azok elfogynak?

Szerintem bár a látható dolgok sora véges, a szempontok végtelenek. Ahány ember, annyiféle költői kép születhet egyetlen dologról, élményről, emberről. És ahogyan a világ változik, úgy mindig új és új élmények jönnek, amelyeket az irodalom feldolgozhat.


"Mi ujjat lehet írni?" - ezen meg konkrétan megborzongtam. Ha irodalomkedvelő vagy, adj annyit magadra, hogy ilyet nem írsz le.

2015. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
!Jav.! elnézést, siettem: Újat
2015. jan. 30. 14:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, értem. konkrétan én arra gondoltam hogy a magyar nyelv áll X szóból ezekből épülnek fel a versszakok, na mármost ezeknek a kombinációja elfogy egy idő után. Egy idő után ismétlődni fognak a hasonlatok, szinesztéziák stb. szerintem.
2015. jan. 30. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
De neked a költészet tényleg ennyiből áll? Szavak és azok kapcsolatai, slussz? Nagyon meglepő, főleg hogy magad is írsz.
2015. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis. De ezt sem felejthetjük el. Minthogy az ember is testből és lélekből áll úgy megvan ez a versnél is.
2015. jan. 30. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor jó :)

Szerintem még az elmélet kedvéért sem érdemes lecsupaszítani ezt a műfajt. Ahogy az első hsz-ben írtam, bár pl a szavak végesek lehetnek, a jelentéstartalmak végtelenek, amikkel megtölthetőek. A költő és az olvasó is hozzátesz egy műhöz, és az attól lesz művészet, így egy vers annyi féle lehet, ahány ember van, sőt van, aki azt vallja, pillanatnyi jelentéstartalmak is belekerülnek az értelmezésbe, amik megismételhetetlenek. A vers (és minden műalkotás, ami azt illeti) hihetetlenül komplex dolog, rengeteg mindenből tevődik össze a puszta nyersanyagon (tehát szavakon, festéken, stb) túl. Így nem, nem gondolom, hogy a költészet véges.


Én, aki egy József Attila idézettel a testemen élek, nem is hihetek másban :)

2015. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!