Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen rajzokat/festményeket...

Lilith1994 kérdése:

Milyen rajzokat/festményeket vásárolnátok meg?

Figyelt kérdés
Itt azt értem hogy milyen jellegűt? Rajzfilm figurás, portré, képregény, tájkép stb.

2015. febr. 1. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami eredeti ötleten alapuló, harmonikus színkompozícióval rendelkező festményt, aminek nem konkrét mondanivalója van, sokkal inkább bizonyos érzéseket jelenít meg. A portré ehhez megfelelő is lehet, de ne legyen egyértelmű, pl. mosolygó fej, hanem mondjuk egy zsúfolt jelenetben felsejlő arc, aminek a segítségével az ember azonosulni tud a képpel, megtalálja az életében a képben rejlő vonásokat. Mint egy dalszöveg, ami gyakorlatilag semmiről sem szól, mégis mindenki "érti". Ezek a festmények sikeresek lennének, feltéve, hogy nem kontármunkák, van mögötte szakmai tudás is, nem csak benyomások, és persze egyedi a művész eszközhasználata, ecsetvonásai, stb.
2015. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az olyanok tetszenek stílusra, mint pl. Thomas Kinkade képei. Táj, de hangulat. Emberek, de most életkép, és nem portré, vagy ilyesmi.

Főleg karácsony környékén szeretem nézegetni a képeit, ezeket használom üdvözlőkártyának, háttérképnek a számítógépem asztalán, stb.

Nekem ez a stílus tetszik, ilyet tennék szívem szerint a falra is itthon.

2015. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy különösen tetszik, ahogy a fényt megjeleníti a képein, mintha tényleg világítana a lámpa, tükröződne a hold fénye a jégen, csillogna a hó...


Hasonló okból szeretem Munkácsy Mihály képeinek is egy részét nagyon. (Amik fotó-szerűek.)

2015. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azokat szeretem, amiknek kulonleges hangulata van, olyan, hogy en is ott akarok lenni a kepben es atelni azt az eleterzest.
2015. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 1. 19:22
 6/6 anonim válasza:

Leginkább semmilyeneket, megfestem őket magamnak ha tetszik valami, de általában inkább magamtól festek.


Ha vennék, akkor olyat, ami jellemzi valamelyik emlékem, vagy ami valami olyat ábrázol ami kötődik hozzám valamilyen szinlten, pl. szertem a figurát, vagy jártam már esőerdőben...persze ezeket is inkább elkészíteném magamnak.

2015. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!