Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az irodalom és a művészet tud...

Az irodalom és a művészet tud újat alkotni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tud.
2015. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak az emberek lusták és mindig a régi dolgokat újítják fel, így könyebben szereznek pénzt

Mondjuk a példám pont nem nevezhető se irodalminak se művészinek, de ha felhozzuk a "divatos" (a csapból is folyó) pop szemetet vagyis zenét. A mai ilyen "alkotások" fele régi zenék újra feldolgozása

2015. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy ha akar, akkor tud. :)


Nekem pl. filmek jutnak erről eszembe. A sok képregény feldolgozás meg egyéb remake-ek mellett nemrég megnéztem egy sci-fi-szerű drámát ("Her"), és olyan kérdéseket feszeget, amiket nem tudom, hogy korábban megfogalmazott-e bárki ilyen erőteljesen. (Aki nem szereti a lassú sodrású "lányos" filmeket, annak nem ajánlom.)

2015. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A felfedezéseink és technológiai fejlődésünk , a változó világ új kérdéseket vet fel, ezek forrásai lehetnek új műveknek,de a fő alapkérdések mindig megmaradnak. A feldolgozásokkal sincs semmi bajom,ha egyedi színt kapnak.
2015. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, a feldolgozás miért ne jelentené valami új megalkotását.
2015. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Feldolgozás is lehet új, ha belevisznek valami pluszt, ez így van. Új módon látnak egy problémát, aktualizálnak, vagy ugyanazzal az alaptémával egy teljesen új kérdést vetnek fel, stb. De vannak feldolgozások, amik csak az elkészítés technikájában, a látványban újak, mondjuk ha pl. filmekre gondolunk. Van ilyen is, olyan is.
2015. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de nem tud kiüresedni egy műfaj? Mint annak idején a western? Vagy legalábbis igen leszűkülni újabb problémákra? Múltkor azon gondolkodtam hogy igazából a mai cuccok 8csőgatya, motoros dzseki stb) Már jó régen divatban voltak, a mai divatos hajak közül szinte már mind volt divatban az 1800-as években vagy a középkorban. Semmi ujjat nem tudunk kitalálni.


Az irodalom meg ugyanazokat a szavakat használja fel csak más sorban, más ragokkal - ráadásul témákban sem tud semmi újjat felmutatni. Gondoljunk pl a sci-fi re: Vernére, Philip K. Dickre, Ray Badborryre, és a tööbb és a többi.


Szerintem már semmi ujjat és egyedit nem tud alkotni az ember, mert már minden lehetségeset kitalált. (modern színház, posztmodern művészet, hangos vers, képvers, képregény, mozgókép, fényfestés házakra, hologram, bábszinház stb stb)

2015. febr. 4. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Ami számodra, abban más lát kölönbséget. Ennyi.
2015. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
+számodra ugyanaz
2015. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A frizuráról csak annyit mondok: sassoon hajvágás. Korábban nem igazán volt ilyen.


A westernről: A Csillagok Háborúja is egyfajta könnyed western alaptéma volt, csak új környezetbe helyezve.


"Az irodalom meg ugyanazokat a szavakat használja fel csak más sorban, más ragokkal"

No comment.


"Szerintem már semmi ujjat és egyedit nem tud alkotni az ember, mert már minden lehetségeset kitalált."

Ha így látod, hát így látod. A kérdésedre választ kaptál, aztán vagy elfogadod, vagy nem. Győzködni nem fog senki. :)

2015. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!