Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy rövid verset. Mi a...

Írtam egy rövid verset. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Abban nem vagyok biztos, hogy kell az utolsó versszak mondjuk..


Buszmegálló


Buszra várva mindennapi árva,

Várod az Ikarust szépen sorban állva.

Balra-balra tekintgetés,

Remélem ma nem lesz büntetés.


Szürke arcok mindenütt,

Utazunk valahova mind, együtt.

Lehet suli, meló, vakáció,

Kit érdekel, hogy e versben van-e ráció.


Banyatank és hátitáska,

Hagyni kellett volna ezeket a p*csába,

Vagy legalább az útból elrakni,

Hogy legyen helyem leülni.



2015. febr. 4. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit akarsz vele mondani? Mert ugye mondanivaló is kell, valami velős. Számomra ez hiányzik, bár lehet csak el kerülte e figyelmem. Viszont ezenkívül is gyenge.
2015. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Mi az a "Banyatank"? :)

2. Ha a sorok hasonló hosszúak lennének, tehát ritmusukban illeszkednének, akkor azt mondom, hogy nem is lenne rossz. Egy pillanatot kap el, ami nekem tetszik. De ahhoz, hogy jó legyen, még nagyon ritmustalan, szóval még gyűrni kellene kicsit a sorokat. :)

2015. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a kritikákat, srácok!


#1

Hát igazából úgy nagyon semmi komoly mondanivalója nincs. A szürke hétköznapokról szól, ahogy mindenki várj a buszt, nyomulnak egy sorba, hogy előbb feltudjanak szállni. Minden reggelem így telik, szóval csak így olvasva is deja vu-m van. Nem kell mindennek mondanivaló szerintem. :)


Mi volt az ami szerinted gyenge benne? Rosszak a rímek, vagy értelmetlen? Tényleg érdekel! :)


#2

1. A Banyatank az időseknél lévő gurulós bevásárlótáska szlenges elnevezése. :) Lehet ez csak Pesti dolog, de itt mindenki használja.

2. Szóval igazából a legnagyobb probléma a ritmussal volt, ha jól értem? Itt mire figyeljek igazán? Hasonló hosszúságú sorokra csak, vagy van ennek valami "titka"? :)

2015. febr. 5. 01:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszak a rímek. Inkább írd meg szabad versben, de ne ilyenekkel.
2015. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hasonló hosszúságú sorokra csak, vagy van ennek valami "titka"?"


Az a "titka", hogy minden sorban (esetleg, de ez versfüggő, minden második sorban) egyforma szótagszám legyen...

2015. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem kell, hogy lényeges mondanivalója legyen. Lsd: [link]


S még sorolhatnánk a pusztán szórakozásból írt kis verseit a nagy költőknek. :)


Viszont a vers ritmusa tényleg nem jó. Amit én nagyon szeretek, az az ütemhangsúlyos verselés, de van egy csomó verselési mód. Az a lényeg, hogy a versszakok nagyrészt egységesek legyenek, vagy írd inkább szabad formátumban.

2015. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Imádom:)
2018. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!