Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan viszonyul az egyén az...

Hogyan viszonyul az egyén az emberiséghez elkövetett bűnökhöz pl: Holocaust? (dolgozat)

Figyelt kérdés
Magyarból írunk dogát ezzel a címmel és 2 oldalt kell írni és semmilyen ötletem van. Kérlek ha tudtok segíteni.

2015. febr. 10. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen jelegű esszéknél mindig ugyanazt kell csinálni. Én már millió ilyet írtam, nagyjából így nézni ki ha én írnám...


1. Bevezetés.

Milyen emberiségellene bűnök voltak? Mi történt? Mi az hogy "emberiségellenes"?


2. Főrész.

Hogy viszonyul ehhez egyik, majd másik csoport? Esetleg a csoporton belüli csoportok? (Pl. akik elszenvedték, akik elkövették, kívülállók, ezek összehasonlítása... és egy csoporton belül is vannak különböző csoportok). Hogy volt ez régen és hogy van ez ma.

Itt minden fő gondolat egy paragrafus legyen, és a paragrafusok fontossági sorrendben.


3. Összefoglalás.

Összességében miről is van szó? Mi a te véleményed, szerinted hogyan kéne az embereknek viszonyulniuk ehhez az egészhez? Te hogy viszonyulsz hozzá? Jövőben hogyan változnak a dolgok (pl. lehet-e új népirtás?).


Vigyázz az alábbiakra:

-Terjedelem: a 2. rész arányaival legyen hosszabb mint a többi rész, mivel az 1. és 3. rész kicsit "elkalandozás" a feladattól.


-Ha megadtak konkrét kérdéseket/pontokat a feladatban, arra mindenképp részletesen térj ki.


-Ez egy olyan téma, ahol nagyon polkorrektnek kell lenned. Tehát ha nem akarod hogy a tanárod levágja a fejed akkor ne írj olyanokat (akkor se ha netán tényleg ez a véleményed) hogy "nem is biztos hogy volt holocaust", vagy "a zsidók megérdemelték, én teljesen megértem Hitlert", meg hasonlók...


-Ne általánosíts! Ne írd pl. azt hogy "a németek irtották a zsidókat", mivel ez egyáltalán nem igaz minden egyes németre. Ehelyett írd inkább azt hogy "a náci németek népirtást hajtottak végre", vagy hogy "a németek egy része utálta a zsidókat". Így már igaz az állítás...

2015. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó vázlat, amit 1-es adott.


Én mondjuk azzal azért kiegészíteném, hogy ha már nem töriből hanem magyarból adták fel ezt a feladatot, akkor abból a szempontból közelíteném meg a dolgot, hogy ez a téma hogyan jelenik meg a szépirodalomban.

2015. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Mindig elpattan egy ér az agyamban, ha meglátod egy ilyen gyökérséget, hogy "halukunszt". Ugyanakkor elszomorító, hogy ennyien beveszik ezt a fäszságot még mindig, 2015-ben...
2015. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg még 3 irodalmi példát kell írni és kettőt tudok, már csak arra kéne rájönnöm hogy Örkény István mit gondolt erről az egészről.
2015. febr. 11. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már Örkény, akkor ezt a filmfeldolgozást feltétlenül érdemes megnézni. Nem holokauszt, de témába vág:

https://www.youtube.com/watch?v=FA8k0EPNsVM

2015. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!