Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti szerintetek ki volt a...

Ti szerintetek ki volt a nagyobb zeneszerző: Beethoven vagy Mozart?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem tudom eldönteni, bár lehet, hogy felesleges őket összehasonlítani, de azért érdekel a véleményetek.

2015. febr. 15. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Beethowen ütötte a mázsát, míg Mozart 70 kiló körül volt összesen. Szóval Beethowen.


Ha a művészetükre gondoltál, akkor így nem lehet különbséget tenni köztük. Mindketten egyedit és maradandót alkottak.

2015. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ketamin válasza:
0%
ossian
2015. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Márciuska ***** válasza:
Az ilyen összehasonlítások sosem lesznek objektívek. Ez olyan mintha azt kérdeznéd, ki volt nagyobb költő, Petőfi vagy Arany? Legfeljebb azt lehet megkérdezni, kinek melyik tetszik jobban. Nekem speciel Mozart, de csak egy hajszállal, Beethovent majdnem ugyanannyira kedvelem.
2015. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bach :D
2015. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mind ketten olyat mutattak amit ma nem tudnának az emberek.
2015. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Händel, ő a legnagyobb számomra :). Mindenki másképp éli meg és értékeli különböző zeneszerzők munkáját. Mindnyájan maradandót alkottak, és nem lehet különbséget tenni. Ha azt kérdezik, melyik a jobb? Hogy ehetsz vagy ha ihatsz? Valamelyiket biztos szívesebben "űzöd", de mindkettő az életed elengedhetetlen része, ahogy az összes zeneszerző, bármit is komponált, a zene elengedhetetlen része. :)
2015. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
Sokáig lehetne ezen a kérdésen vitatkozni, úgy hogy legyen inkább a zanzibári Farrokh Bulsara. :)
2015. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én menthetetlen Beethoven rajongó vagyok. Mozart úgy gondolom inkább az operákban alkotott nagyot, amiben ugye Beethoven alig tevékenykedett.
2015. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!