Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hány évesen, hanyadikban...

Hány évesen, hanyadikban tanulják ezeket a zongoradarabokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezeket a darabokat nagyon szeretném megtanulni:

Bartók: román népi táncok

Scarlatti: macskafúga

Rachmaninov: cisz-moll prelüd

Chopin: c-moll etüd (op. 10)

Nyolcadik éve zongorázom, nemrég felvételiztem konzervatóriumba, szóval azért van egy koromhoz való tudásom. Ha bármelyik darabról tudtok információval szolgálni, hogy mikor érdemes elkezdjem a tanulást, akkor kérlek írjátok meg válaszban. Ha kell, leírom a felvételianyagomat hogy még jobban be lehessen mérni hol tartok. Előre is köszi :) 13/L



2015. márc. 1. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek már simán mehetnek neked. Én Scarlattival kezdeném a helyedben, ha túlvagy már 1-2 Mozart szonátán, vagy Beethoven darabon, akkor még inkább ezt ajánlom. Ha még nem játszottál túl sok bécsi klasszikus darabot, akkor a Scarlatti előtt érdemes lenne pl. Mozart A-dúr szonátáját (török induló) vagy Beethoven szonatinákat gyakorolnod, hogy a kezedben legyen a kor dallamvilága, és billentéstechnikája, erről majd úgyis többet mond a tanárod.

Szóval ezzel azt akartam, hogy mindegyik darab előtt és közben próbálj az adott korból származó további darbokat gyakorolni.

2015. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2015. márc. 4. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!