Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Parker tollat szeretnék...

Parker tollat szeretnék vásárolni. Melyik jobb, a Parker golyóstoll, vagy a töltőtoll?

Figyelt kérdés
Még soha nem írtam töltőtollal, még a kezemben sem fogtam soha, de nagyon hangulatos írásokat olvastam róla, ezért szeretném kipróbálni, viszont nem szeretnék melléfogni sem. Tudtok segíteni? Van esetleg köztetek olyan, aki használja és van határozott véleménye róla. Én úgy képzelem, hogy ez egy életérzés a maga eleganciájával, de a Parker golyóstollak is gyönyörűek. Legalábbis egy fekete - arany színűt kinéztem, ami nagyon tetszik. Köszi előre is a válaszokat.

2015. márc. 10. 06:14
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Én sokáig használtam töltőtollat akkor is, amikor már rajtam kívül csak kevesen, de végül áttértem a golyósra. Ha tényleg használni akarod, ne vegyél töltőtollat. Macerás.


68/F

2015. márc. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy olyan oldalt, ahol belegravírozzák a neved, ettől csak még csábítóbb lett. A munkám során használnám a tollat nap mint nap, ezért lehet, hogy akkor most a golyóstoll mellett döntök, aztán később meg beszerzek egy töltőtollat is, amelyet csak alkalmanként használok majd. Le tudná írni részletesen, hogy miért macerás? Van sejtésem, de úgy vagyok vele, hogy egy töltőtoll az mégis töltőtoll. :)
2015. márc. 10. 07:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

csak töltőtollal tudok írni! :D Sokkal jobb, és szebb lesz az írás töltőtollal. És ihletet ad az íráshoz. MÉg ha gyorsan írok, akkor is olvasható marad, ellentétben a golyóssal írottal.

Az a különös, hogy nagyon olcsó tollak is jók tudnak lenni. Pl a 1 Euros boltokban lehet német tollat kapni, az nagyon jó (volt, nem tudom, most van-e) Szerintem próbáld ki ilyen olcsóbbal a feellinget. (nekem több van, több üveg tinta is, színeket keverek, kis fecskendővel a patronba. 'színes tintákról álmodom')

2015. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 klopusz ***** válasza:
77%

Szia!


Nagyobbik lányom két éve csak töltőtollat használ. Ő is egyszerű, pár száz forintos darabbal kezdte. Ez azért volt jó, mert azzal megtanult írni - bárki bármit mond, másképp kell, mint golyóstollal - utána vett egy kicsivel drágábbat. Sokkal jobban szereti, mint a golyóstollat, mert balkezes és ezzel nem maszatolja el az írást. Meg persze az íráskép is sokkal szebb.


Remélem, segítettem.

2015. márc. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, segítettetek, csak nem tudom, hogy olcsóbbat hol tudok kapni. Vidéki vagyok, ezért első tippem az lenne, hogy egy sima papír - írószer. Egyébként nem bírtam ki és megrendeltem a Parker golyóstollat, amelybe be lesz gravírozva a nevem, holnap pedig utánakérdezek valamilyen olcsóbb töltőtollnak. Teljesen be vagyok zsongva. :)To write and to be written. :D
2015. márc. 10. 18:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már kb 6-7 éve használok töltőtollat. Nagyon szeretem, mert könnyű vele írni és szép. Kezdetben egy pár száz ft-ossal kedtem, majd kaptam két 500 Ft-ost, és később 2 2000 Ft-ost vettem. Most egy F-eset használok, és meg vagyok vele elégedve.
2015. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De hol lehet ilyen olcsón kapni? Ma bementem egy írószer boltba és a legolcsóbb egy Parker Vector volt 5000 ft körül. Később egy I.M. - et szeretnék majd, de most már tényleg úgy vagyok, hogy kipróbálnám egy simával..
2015. márc. 11. 20:08
 8/10 Gyémántlány ***** válasza:
Vannak a STABILO-nak, vagy akár a Herlitz-nek is olcsóbb töltőtollai. Egy-kétezer forintok, és kipróbálásra szerintem tökéletesek.
2015. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a konkrétumot. Rendeltem egyet a Herlitz - től, remélem beválik. :) Köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 15. 22:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Megjött a toll. Érdekes vele írni. Nekem néha szakadozik, mivel ferdén tartom a tollat, pedig ahogy tapasztaltam, szinte teljesen függőlegesen kell ahhoz, hogy megfelelően adagolódjon a tinta. A toll maga egy igazi esztétikai gyönyör, szóval nem lesz gond vele szerintem. :)
2015. márc. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!