Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mitől olyan különleges Shakesp...

Mitől olyan különleges Shakespeare?

Figyelt kérdés

Színházzal kapcsolatban szeretnék továbbtanulni és az ajánlott szak irodalmak is rettentő sokszor hivatkoznak rá. Tudom hogy sok színvonalas művet írt, de mégis, mitől olyan különleges más (dráma) írókhoz képest?

Biztos tanultuk anno, de nem emlékszem már, és a munkásság, élet leírásokban semmit nem találtam arról hogy összességiben mit jelentett a kora számára, az elkövetkező korok és a mai kor számára.



2015. márc. 10. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

"...Az író a drámai műfajt jellemrajzzal, cselekménnyel, új témákkal bővítette, nyelvi újításokat vezetett be. Míg meg nem írta a „Rómeó és Júliá”-t, Shakespeare korában az írók nem tekintették a romantikus szerelmet méltónak arra, hogy tragédiát faragjanak belőle, és a monológokat főképpen információközlésre használták..."

[link]


stb....

2015. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
,,Irodalmi hatás" nem tudom ez mért nem jutott eszembe, majd így keresek rá. Köszönöm szépen.
2015. márc. 11. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!