Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett ez a fejből...

Milyen lett ez a fejből készített portré?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánatot kérek a kép minősége miatt, és hogy az állánál picit felgyűrődött a papír.


[link]



2015. márc. 10. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

nos!a szeme felugrik macska szembe... ez ront rajta. A szája szerintem szép, de az orra eléggé szétnyomott, ha megnézel egy embert nem ilyen orra van:/ Ahol a szemek és az orr találkozik ott általában árnyék van, a tér miatt(?).

Az arcát amúgy szerintem jól elrendezted, visz arányos, de ezzel az orral kezdj valamit!

És még valami: a homlokán az árnyékolás javítandó, mert így úgy néz ki, mintha a fél arca leégett volna a kínai hófehérkének :)


Második/Harmadik próbálkozásnak még jó, de úgy gondolom, hogy ezt fejleszd ha ezzel még foglalkozni szeretnél.

Összességében nem vészes, de még gyakorolj! Sok sikert a továbbiakban! :D

2015. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Annyi jön le belőle, hogy nem látod az arc felépítését, gyerekes módon csinálod ezt a tipikus "pont, pont, vesszőcske" dolgot. Tudod, hogy van két szem, hát odarajzolsz két szemet. Tudod, hogy van orrhegy, orrcimpa, hát azokat is odarajzolod.

Ám egy portrét nem így kell helyesen felépíteni. Nem a körvonalakat, hanem a formákat kell látni. Először nagyon primitív, geometriai formákká "konvertálod át" az agyaddal, a felfogott képet, jelen esetben az arcot, és azokat építed tovább. Így lesz meg a realisztikus térbeli hatás.

Nem tudom, ez neked mennyire érthető, én jó képzést kapok, de nem biztos, hogy van képességem/időm ezt neked jól átadni.

A rajtanfolyammal azért nem érsz sokat, mert ott te fizetsz. Annyi van, hogy "Jól van Pistike/Julcsika, ügyes vagy, csak így tovább!". Ott nem a tudás átadásáról, hanem a pénzről van szó. Oda bárki jelentkezhet, az is aki nem tud semmit, de mivel a szülő fizet, hát dicsérik a gyereket.

Azt ajánlom, figyelj meg mindent, amennyire csak lehet, és találd meg a legpraktikusabb módokat!

2015. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem ilyen "drámai" a helyzet, szerintem, mint ahogy az előttem válaszolók írták:)


Alapjaiban nem rossz a rajz, érzem, hogy "érzed" a formákat, hogy jó irányba "tapogatózol".


Az orr alsó harmada-száj térségében érzem, hogy rátaláltál majdnem:) az orron végigfutó fénycsík is jó, a térérzetet némileg kiadja (talán egy picit jobb fotó alapján jobban lehetne..).

Gondolom, élőben szebb az árnyékolás.


Az arc alsó feléhez képest a fölső síkban van. A szemek körüli, ( pl. alsó) árnyékolást hiányolom.

( másodszori megnézésre jobbnak látom picit:) )

A nekünk jobbról érkező fényt jól eltaláltad. Az árnyékolás lehetne határozottabb.


+ az ajkak felső íve mindig egy fél árnyalattal sötétebb az alsónál (mert saját árnyékában van picit, -kivéve, ha alulról jön a megvilágítás)

Szemfehérje széli árnyékolása hiányzik.

Szemöldök alá én tettem volna egy pici árnyékot, ott nem sík, függőleges a csont-bőr, egy kicsit íves.


Legnagyobb hiba: áll, rövidnek érzem, vagy, ha kissé előreugró, akkor onnan hiányzik egy árnyék.


összességében, némi gyakorlással nagyon ügyes leszel!

2015. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
szerintem egész jó bár az eredetit is látnom kéne hogy véleményt tudjak alkotni
2015. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

te nem ez a kérdező vagy?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszete..


Dettó ugyanaz a téma, csak más médium és kicsit jobban el van nyalva. Kb. semmit nem lehet látni, mert annyira homályos. Kritika szinten pont azt tudom neked is mondani mint a másik képnél harmadikként leírtam.

Illetve még azt, hogy csak mert el van kenve, még nem tűnnek el a hibák. Nem tudom hogy ez fotosop-e vagy csak rossz minőségű kamera, de akrámit csináltál hogy ilyen lett, inkább ne csináld.

2015. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
Nincs elég árnyékolás, úgy néz ki, mintha csak vaktában oda rajzoltad volna a szemét. Még különösebb érzelem sem ül az arcán. Ne szemből rajtolj, úgy élethűbb lesz. Mindenesetre van még mit fejlesztened Közel sem tökéletes, nem igazán emberi, mintha csak egy ember körvonala lenne, semmi több. Próbálkozz!
2015. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik! Nem baj, ha az arc nem tökéletes, lehet karakteres is.Kicsit a nyakát talán színezhetnéd még, mert eléggé világosnak tűnik az arcához képest, mintha "sok lenne az alapozó" :D

De tényleg jó!

2015. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!