Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tudtok nekem mondani olyan...

Tudtok nekem mondani olyan magyar zeneszerzőt, aki magyar népdalokat vagy szabadságharcos dalokat írt?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha butaságot kérdeztem, de nem ismerem a magyar művészeteket, és nagyon szeretnék hallgatni valami igazi magyar komolyzenét.

Olyasmire vágyom, mint Petőfi magyarságversei, csak zenébe.

Azt se tudom, hol lehet ilyeneket keresni, venni.


Nagyon megfogott az ihlet, mert ma hallgattam meg kíváncsiságból a szlovák himnuszt a youtube-on, ami állítólag egy Bartók Béla által írt népdal, és gyönyörű.


Szeretnék ilyeneket hallgatni, sokat.



2015. márc. 15. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A népdaloknak nincs megnevezett,nevesített szerzője.
2015. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Misztrál együttes jutott az eszembe, valószínűleg tetszene neked az általuk játszott műfaj és zenei kínálat.
2015. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bartók B.: Három csíkmegyei népdal, Román népi táncok

Kodály Z.: Kállai kettős


-ezeket is hallgasd meg

Egyébként ők ketten azok, akik népdalfeldolgozással foglalkoztak, és ajánlom, hogy a dalokat szimfónikus, vagy Kocsis Zoltán zongorista előadásában hallgasd meg. :)

2015. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. márc. 19. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!