Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent Gustav Klimt...

Mit jelent Gustav Klimt képein a csigavonal / spirál?

Figyelt kérdés
Különösen az Életfa c. kép érdekel. Érdekelnek értő emberek hozzászólásai és egyéni vélemények is, de légyszi írd oda, melyik. Köszönöm.

2015. márc. 16. 19:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Még annyi, hogy időkorlát nélkül várom a hozzászólásokat, írj akárhány nap, hét, ... év után is. Olvasni fogom. Köszönöm! :)
2015. márc. 16. 19:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit megtudtam róla, hogy a szecesszió vezéregyénisége, szembefordult az "Akadémiával", képes volt többször megújulni. Nagy "szaktudással" rendelkezett, alaptémája a nő és a halál, az élet körforgása. Érdekes módon ugyanaz foglalkoztatta mint minden kortársát, mégis képei rendszeresen váltottak ki közfelháborodást. Míg más képei, portréi nagy népszerűségnek örvendtek: elismert festő volt a maga korában is.


Jellegzetes motívumai a spirálok, "szemek", szimbolikus pete- és ondósejtek, melyek képei ornamentális részleteiben rendszeresen jelen vannak.

2015. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon kedvelem Klimtet, sajnos ennyit mindenhol megtudok róla, de azt sehol nem olvastam még, hogy konkrétan a csigavonalak minek a szimbólumaiként vannak jelen a képein. Elképzelésem van, de azt szándékosan nem írom le ide, mert akkor véleményemmel már befolyásolnék másokat. De nagyon szépen köszönöm. Ha valakinek van még ötlete, kérem, hogy írja meg. Köszönöm. :)
2015. márc. 22. 11:46
 4/4 anonim válasza:

Kérdezd meg a ricsit :)

Richard Nagy a Richard Nagy ltd. tulajdonosa, London legpatinánsabb negyedében van az irodája Mayfair, és ha meglátogatod a website-át, látni, fogo, hogy ő az a szint aki Klimtekkel ( megha ceruzarajzok is) kereskedik :)

Jó szórakozást, tanulást.

Peky voltam

[link]

2016. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!