Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért olvassák az emberek a...

Miért olvassák az emberek a bulvárt vagy nézik a tévét ahelyett, hogy könyveket olvasnának? Mi az oka annak, hogy a sztárpletykákra kíváncsiak?

Figyelt kérdés
Nem tudom felfogni, hogy ma preferenciát élvez a bulvár és a mindenféle mocskolódás a szépirodalmi szövegek olvasása helyett.
2015. márc. 21. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És te miért nem Csehovot olvasol a gagyi GYK helyett?
2015. márc. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A TV-ben nem csak baromság megy. De abból is lehet tanulni.
2015. márc. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek többsége ostoba és nincs igénye a könnyű szórakoztatásnál épületesebb dolgokra.
2015. márc. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te sem Eötvös József "A falu jegyzője" c. könyvet olvasod ahelyett, hogy itt kiváncsiskodnál...
2015. márc. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek igyekeznek azt csinálni, ami jólesik nekik. Neked történetesen az olvasás jelenti a jót, másnak meg nem. Próbálj tanulni is valamit azokból a könyvekből. De lehet, hogy az életből kellene inkább.
2015. márc. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Lelki szemeimmel láttam magam előtt, hogy a kommentekben rákérdeztek majd miért írok ide olvasás helyett. Attól, hogy kiposztolok egy kérdést még nem a fél életemet töltöm itt. Az életből kellene tanulni az ezer százalékosan igaz. Kapunk sok pofont ballal és párat jobbat, mégis elképzelhető, hogy sosem tanulunk a saját hibáinkból. Ilyenkor szoktam én a zenében, vagy a költészetben, regényekben elmélyedni, hogy találjak valami kivezető utat. Igen, szerintem létezik irodalomterápia, sőt a művek segítségével még a lélektan legmélyebb bugyrainak is jó ismerőjévé válhatsz. Persze ez teljesen szubjektív. Nem mindenki szomjazik a kultúrára, irodalmi vénájú. Akkor viszont miért nem tölti hasznosan az idejét az agybutító valóságsokk, Hajdú Péter műsorok és mások helyett. Ki lehetne menni a szabadba, állatot tartani és azzal törődni, gondozni vagy bármi más elfoglaltság. Tudom, hogy este hazaérve a munkából, nyúzottan nincs ráhangolva senki a gondolatébresztő művek olvasására, ezért gondolom vannak más módszerek is a fel nem dolgozott, rejtett feszültségek levezetésére például a sport, a jóga vagy a tánc. Utóbbi kettőhöz nem szükségeltetik a frissesség.

2015. márc. 21. 12:42
 7/7 anonim ***** válasza:
A könyvolvasáshoz nagyobb energiabefektetésre van szükség szellemileg, a tv könnyebben kikapcsolja az egyszeri/egyszerű embert. Hazamegy, ledöglik, tv bekapcs, bambul. És az a probléma, hogy van, hogy néha meg tudom érteni. Dolgoztam én is olyan inkább szellemileg-lelkileg, mint fizikailag, megterhelő munkahelyen, volt, hogy napi 10-12 órákat lehúztam (gyakorlati helyen volt, egyetem mellett) ezek után szükségem volt passzív pihenésre... és nálam olvasni jobban szerető ember kevés akad, de olyankor másra sem vágytam, mint hogy ledögöljek a tévé elé, és megnézzek vmi gagyibb műsort (az esküvős realitytől kezdve az X-Faktoron át egészen a Zs-kategóriás akcióthrillerekig és romkomokig bármit). És rengetegen vannak így sajnos. Az lenne az ideális, ha senkinek sem kellene embertelen körülmények között robotolnia kb. az éhenhalásra elég pénzért, nem zsákmányolnák ki a munkavállalókat, nem túlóráztatnák őket ingyen stb-stb-stb.
2015. márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!