Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetnék jó szónok?...

Hogyan lehetnék jó szónok? Tanulható ez valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

Persze, van szónoklattan, vannak beszéd/kommunikációt fejlesztő magánórák, de ezen kívül?


Mi a szónoklattan, mondjuk politikai témákat tekintve? Nem kell ez a "tudj jól hazudni" maszlag. Mi ez? Én jelenleg, nulla tudással úgy definálnám, hogy szociológia, pszichológia, ékesszólás, és propaganda keveréke. Hogyan lehet embereket meggyőzni?



2015. márc. 22. 14:50
 1/3 anonim válasza:
Hát ez elég összetett kérdés, nem is tudok rá tökéletesen válaszolni, de az első lépés szerintem mindenképp az, hogy azon a területen, amiről meg akarod győzni őket, legyen kiemelkedő a tudásod és légy tájékozott, hogy ne tudjanak belédkötni vagy elbizonytalanítani. Nem tudom, mennyire tudsz jól érvelni, de ez a képesség spec fejleszthető :)
2015. márc. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arisztotelész Poétika c. művét érdemes lehet átnyálaznod. :) Meg általában véve a nagyobb ókori neveket. Ezt a témát már annak idején is igen alaposan kivesézték. :)
2015. márc. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hallgassd meg politikusok beszédeit.

Most nem az a lényeg hogy miket tesznek vagy mit hazudn ak hanem az hogy milyen jól beszélnek.

Ne csak olvasással tanul, az is lényeg hogy HOGYAN mondod el.

2015. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!