Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki ennek a darabnak az írója,...

Ki ennek a darabnak az írója, és mi a mű címe?

Figyelt kérdés
10.-ben vettünk énekórán egy darabot,aminek a háttértörténete valamilyen romvárosról szólt,maga a zene pedig búskomor,kicsit zord volt.Sajnos nem tudom se a zeneszerző nevét se magának a műnek a nevét. Igaz,elég kevés infóm van róla,de hátha valaki esetleg ebből sejti mire gondolhatok. Előre is köszönöm! :)

2015. ápr. 11. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem "romváros" ugyan, hanem egy elhanyagolt palota, de nem Bartók: A kékszakállú herceg várára gondolsz?
2015. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fruzsikaaaaaa ***** válasza:

Én is arra tippelnék ami az el az első kommentelő.

(Talán az első ajtó)

2015. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Meghallgattam,igen ez volt az. Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. ápr. 23. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Őszintén örülök, hogy segíthettem!

Ez ugyanis a legkedvesebb Bartók-művem, de nem kis időbe telt, míg igazán megértettem.

2015. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem még nem egészen sikerült megérteni,igaz,talán azért mert viszonylag fiatal vagyok még. Utánanéztem a történetnek,egyszerűnek tűnik de nagyon nem az.
2015. ápr. 23. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem az, és már az is jó indulás, hogy ezt észrevetted.

Tele van szimbolikával, maga az egész mű is egy szimbólum.

Abban is igazad van, hogy fiatalon nem egyszerű megérteni. Ezért is írtam, hogy nekem is idő kellett ahhoz, hogy valamennyire felfogjam és megszeressem.

Tetszik a hozzáállásod, gratulálok! :)

2015. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) nagyon szeretem a komolyzenét bár a környezetemben senkivel nem oszthatom meg a rajongásomat. Mondjuk ez fordítva is igaz,a barátaim hiába küldenek mai divatzenéket,nem tudnak tetszeni.

Ha komolyzenét hallgatok annyi mindent bele tudok képzelni,minden rezdülés megmozgat bennem valamit,noha hangszeren nem tudok játszani. Sokszor mondják rám,hogy túl komoly vagyok,a zenei ízlésem miatt is. Holott 19 évesen szerintem már megengedhető egy kis komolyság. :)

2015. ápr. 23. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!