Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tanulhatok meg rajzolni...

Hogyan tanulhatok meg rajzolni otthon?

Figyelt kérdés
Nagyon béna vagyok, de láttam videókat,amiben rajzoltak, és annyira jó lenne, ha èn is tudnék ilyen gyönyörűen rajzolni!Tanfolyamra nen szeretnék menni,inkább itthon. A válaszokat előre is köszi! :D 12/L
2015. ápr. 20. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok-sok gyakorlással. Persze ha nagyon nincs hozzá tehetséged, akkor nem biztos, hogy érdemes erőltetni. Fontos a türelem: ne mindjárt portrét akarj rajzolni, mert az kb. az utolsó lépcsőfok. Mértani formák, gyümölcsök, növények, tárgyak (nem feltétlen ebben a sorrendben), a lényeg, hogy egyre nehezebb dolgoknak állj neki, ha valami már megy. Érdemes elmenni a könyvtárba, és kivenni valami ezzel kapcsolatos könyvet. Ezen kívül biztos vagyok benne, hogy a rajztanárod is szívesen ellát néhány jótanáccsal, megnézi a munkáidat, stb. A tanárok lelkesedni szoktak, ha van egy-egy diák, akiket érdekel a területük. Mielőtt rátérsz az állat és emberábrázolásra, javaslom, hogy tanulmányozd Bartsay Jenő Anatómia című munkáját. Ha tudod, mi van belül, akkor egy csomó banális hibától megkíméled magad.
2015. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlással. Nekem Andrew Loomis könyvei segítettek sokat, meg az interneten pl. a freshdesigner.com, a Proko youtube csatorna, Sycra (szintén youtube). Elolvastam, megnéztem a dolgokat, aztán gyakorlok.
2015. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Prym ***** válasza:
Én hetedikben eldöntöttem hogy szeretnék rajzolni, az elején még hihetetlen anatómiai bakikat követtem el, aztán egyre jobban ment. Elkezdtem mindent megfigyelni magam körül, nagyon sokat gyakoroltam, mindenféle képeket nézegettem, igyekeztem megjegyezni a formákat, az arányokat, a színeket, árnyékokat. Ha szükségesnek érzed kérd a rajztanárod segítségét! :) kezdj minél kisebbel aztán egyre bonyolultabbakkal, és gyakorold sokat a vonalvezetést( ha nem is szabályos de szép kör, egyenesek... ). Igyekezz ne "szőrözni", mert(szerintem) zavaró egy idő után.Ha úgy érzed hogy nem mennek az "élethű", tehát anatómiailag helyes dolgok, akkor próbálj meg kitalálni rajzfilmszerű figurákat! :) barátnőmnek ez hihetetlenül jól megy és borzasztó szórakoztató :D De az a legfontosabb hogy gyakorolj nagyon nagyon sokat :)
2015. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lisa77 válasza:
Gyakorolj videókról mármint olyanról amiben egy portrét rajzolnak és lassan mgtanulod
2015. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!