Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kosztolányi Dezső mennyi idő...

Kosztolányi Dezső mennyi idő alatt írta meg a Hajnali részegség című művét?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyi ideig dolgozott rajta, erről nem sok mindent találtam.Azt tudom, hogy 1935-ben, a Számvetés c. kötetben jelent meg, de már 1933-ban megírta és a Nyugat 22. számában, November 16.-án jelent meg először.


Állítólag Paul Valéry Le cimetière marin című költeménye adta az ihletet, amelynek fordítását '33 Júniusában írta meg a Nyugat számára.Lehetséges, hogy júniustól novemberig dolgozott a művön?Van erről valakinek információja?A válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 26. 20:55
 1/1 anonim válasza:

az esti Kornél 15. fejezteben állitólag pont a vers megírásának körülményeit olvashatjuk. Egy éjszaka alatt készen lett a vers, ambar az utolsó par sort ki akarta húzni sokáig, de aztán ugyhagyta.

Egyébként Szerintem ez az egyik legszebb verse amit valaha megírt

2015. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!