Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen színes ceruzát vegyek?

Milyen színes ceruzát vegyek?

Figyelt kérdés

Hali!


Most kezdem a színes rajzolást és elvagyok veszve. Márkákon belül is rengeteg fajta ceruza van. Nincs rá sok pénzem, így a csúcskategória kizárva. 6 ezret tudok még rászánni.


Most van egy 24-es staedtler készletem. Az a baj, hogy nem is tudom ez milyen minőségnek számít, kell-e helyette másik.. Mindenesetre szeretnék még több színt, és nem tudom, hogy vegyek-e másik gyártótól is ilyen készleteteket vagy egyesével szerezzem be, és egyáltalán melyik márkát válasszam? Nektek hány színetek van?


Csak sima ceruza kellene, nem fogom vízzel használni. Fontos egy olyan fehér ceruza is, ami rendesen fog.


Tanácsok? :) Előre is köszönöm!



2015. jún. 1. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom ajánlani amit ismerek, lehet hogy ennél van jobb (gyerek tesztelt).

Stabilo Trio háromszög profilú ceruza. Nem törik ki a hegye ha szétdobálja a gyerek és szépen fog.

2015. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem faber castell van. Ugyan ez csúcsmárka, de sok fajta van belőle, nekem egy 48-as készletem van, azt vettem azt hiszem 6900-ért, szóval szerintem egy 24-es kijön a pénzből. és elég megbízható márka.:)meg nem feltétlenül kell sok szín, a ceruzát is lehet "keverni" papíron, mint a többi rajzeszközt. Szerintem az a fontos, hogy ami van, azt szeressük és jó legyen.:)
2015. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 ezer alatt:


Faber Castell art grip 30 db-os. ( nem a művész art grip, hanem z iskolás..)

Ez elvileg "student grade", tehát nem művész ceruza, DE a pigmentgazdagsága szerintem felveszi a versenyt vele. Hátrány: fehér ceruza nincs benne.


De tapasztalataim szerint jó fehér ceruzát nagyon nehéz venni. Művészellátóban szokott lenni darabra ceruza, lehet, jobban megérné ott venni fehéret- több féle keménységű-márkájút ki tudsz próbálni.

A Derwentek is 350-390 forint körül vannak, szóval, nem olyan húzós az áruk sem.


Nekem Derwent készleteim vannak.

Van egy 72 db-os Derwent Artists, de bevallom, a 72 szín töredékét használom, pedig nagyon jó:)

Van egy 24-es Derwent Graphitint : ezt imádom. Se nem akvarellceruza se nem szén. Csak a színskálája nem túl változatos

Van egy 24-er Derwent Colorsoft: A.Legjobb. Ceruza.Ever.


Illetve van egy 12 darabos Derwent Pasztellceruza készletem- ezzel még csak barátkozom. Sosem használtam pasztellt.

2015. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rengeteg jó minőségű van.Faber Castell is jó,meg amiket eddig leírtak.Őszintén én nem szoktam(és nem is nagyon javasolom)méregdrága ceruzákat venni.Rengeteg fajtájú és színű ceruzám van otthon.Általában félrerakom a legjobbakat(nem csak egyfajtából válogatok)és azokat használom inkább.Nem mindig a legdrágább a legjobb.Sulikezdésnél bedobtam a kosárba egy 24 db-os színes ceruza készletet,csak úgy találomra.Kb.2500 Ft körül lehetett.Azóta is azt használom.Nagyon jól fog,főleg ha fehér ceruzával átmegyek rajta.
2016. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!